Hosszú trónját Kylee McKeown foglalta el 100 háton

A címvédő Hosszú Katinka távollétében Kaylee McKeown nyerte a női 100 méteres hátúszást a tokiói olimpia keddi versenynapján.

Kylee McKeown

Az ausztrál versenyző magabiztosan utasította maga mögé a teljes mezőnyt, 57.47 másodperces ideje pedig mindössze két századdal maradt el saját világcsúcsától. A 32 éves magyar úszó a japán fővárosban nem indult ebben a számban.

A Kaylee McKeown az ausztrál Channel Seven élő adásában kiabálta bele a mikrofonba: “F— yeah! I mean, woo!”. A 20 éves úszónő később bocsánatot kért kiszólásáért, és elmondta, hogy győzelmét édesapjának ajánlotta, aki évekig küzdött agydaganattal, végül tavaly augusztusban elhunyt.

A férfi 200 méter gyors döntője két brit úszó óriási csatáját hozta, melyből a májusi, budapesti Európa-bajnokság bronzérmese, Tom Dean jött ki jobban, ugyanis négy századdal előzte meg honfitársát, a 2019-es vb bronzérmesét, Duncan Scottot, aki a magyar fővárosban éppen Dean előtt lett második.

A férfi 100 méter hát még ennél is szorosabb küzdelmet hozott, amelyben az orosz Jevgenyij Rilov két századdal bizonyult gyorsabbnak honfitársánál, Kliment Kolesznyikovnál. A címvédő és világcsúcstartó amerikai Ryan Murphy meglepetésre csak harmadikként csapott célba.

Ugyanígy járt a női 100 méter mell címvédője és világbajnoka, az ugyancsak amerikai Lilly King, akit a dél-afrikai Tatjana Schoenmaker és a végül győztes szintén amerikai Lydia Jacoby előzött meg.