Húszgólos sikerrel rajtolt a Ferencváros

Fölényes, húszgólos győzelemmel rajtolt a címvédő Ferencváros a férfi vízilabda BENU Magyar Kupában. A zöld-fehérek első szombati csoportmérkőzésükön 25-5-re diadalmaskodtak a Pécs felett.

Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

A sorozat mostani első körében négy helyszínen, Budapesten, Kaposváron, Tatabányán és Szegeden játszanak körmérkőzéseket a négy csoport csapatai. Az itt megszerezett eredményeket az együttesek tovább viszik magukkal a második körbe, ahol augusztus 1-2-án újra négy négyes csoportban – kék, fehér, piros és zöld – küzdenek majd. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik helyezett kerül.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző fázis eredményei alapján történik: az I csoportban a „színes” csoportok 1-2. helyezettje szerepel, míg a II-esben a 3-4. helyezettek. Ebben a szakaszban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak.

A negyedik forduló augusztus közepén lesz, amelyben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.

A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában

BENU Férfi Magyar Kupa, 1. forduló:

A csoport (Szeged):

Debrecen – OSC 4-14 (2-3, 0-2, 1-6, 1-3)
Gól: Macsi M. 2, Krasznai, Nagy N., ill. Erdélyi 4, Manhercz 3, Salamon 2, Burián 2, Bundschuh 2, Csacsovszky E.

Metalcom-Szentes – Szeged 15-9 (5-2, 3-2, 0-3, 7-2)
Gól: Lajkó 4, Pellei K. 3, Fülöp 2, Mátyók, Vörös, Pellei F., Somogyi, Takács, ill. Sánta 2, Tóth Gy. 2, Palotás 2, Baj 2, Boros.

C csoport (Marigsziget):

FTC-Telekom Waterpolo – PVSK-Mecsek Füszért 25-5 (5-2, 6-1, 6-1, 8-1)
Gól: Fekete 5, Jaksics 3, Német 3, Vigvári Vendel 3, Nyíri 2, Vámos 2, Fountoulis 2, Jansik Sz. 2, Kállay, Constantin-Bicari, Szabó II. B., ill. Turnai 2, Rakonjac 2, Kolozsi.

KSI SE – PannErgy-Miskolci VLC 9-16 (0-2, 3-6, 4-4, 2-4)
Hajdu 4, Dubinák 2, Tóth B., Nagy Á., Gábor, ill. Magyar 5, Biros B. 4, Seman 2, Vismeg Zs. 2, Lukács Á., Fried, Sisán.

Forrás: MTI/MVLSZ