Győzelemmel kezdett Frank Lampard csapata

Miközben Európában javában zajlanak a Bajnokok Ligája és az Európa Liga selejtezői Angliában és Németországban a másodosztályú labdarugó-bajnokság nyitányával kezdődött meg az igazi futballszezon.

Angliában a Reading a Madejski-stadionban fogadta Frank Lampard menedzser csapatát a Derby County-t. A Chelsea legendás játékosának ez volt az első tétmérkőzése a Derby County kispadján.

A gól nélküli első félidő után az 52. percben az izlandi Böðvarsson vette be Scott Carson kapuját (1-0). A 60. percben Mason Mount egyenlített ki (1-1). Végül a 94. percben szerzett győztes gólt a Derby: a csereként beállt Mason Bennett adott gólpasszt Thomas Lawrence-nek (1-2).

Hamburgban 57 ezer néző volt kíváncsi az elsőosztályból először kiesett HSV első Bundesliga 2-es mérkőzésére. A gólnélküli első félidő után udvariatlan vendégnek bizonyult a Holstein Kiel. A dél-koreai Jae-Sung Lee előbb Jonas Meffertnek, majd a csereként beállt David Kinsombinak adott gólpasszt (0-2). A 22 éves Kinsombi a hajrában az osztrák Mathias Honsaknak adta vissza a gólpasszt, aki beállította a 0-3-as végeredményt.