Idegenben győzött a Sopron és a DVTK is

A Sopron 78-70-re győzött a spanyol Salamanca vendégeként a női kosárlabda Euroliga csoportkörének negyedik fordulójában, míg a DVTK az Európa Kupa negyedik fordulójában 83-70-re nyert Brnóban.

Hiába kezdett jól az előző idényben ezüstérmes soproni együttes, és nyerte meg kilenc ponttal az első negyedet, a spanyolok a második játékrészben magukra találtak, és a félidőben már döntetlen (38-38) volt az állás. A kiegyenlített folytatásban többnyire a házigazdáknak kellett kapaszkodniuk, a vendégek azonban végig kézben tartották a mérkőzést.

A Sopron és a Salamanca egyaránt két győzelemmel és két vereséggel áll.

Roberto Iniguez, a Sopron Basket vezetőedzője: „Ma végig tartottuk magunkat az elképzeléseinkhez, és a rosszabb periódusokban is koncentráltak maradtunk, ez volt a kulcs! A magas koncentrációs szint eredményezte a különbséget. Nagyon nehéz ezt a csapatot itt legyőzni, de hittünk magunkban, a terveinkben, és ezt a koncentrációt kell magunkkal vinnünk a folytatásban is!”

Fegyverneky Zsófia: „Nagyon fontos győzelmet arattunk, mindenki tudja, hogy ebben a csarnokban szinte lehetetlen nyerni. Jól kezdtük a mérkőzést, és végig fegyelmezetten kosárlabdázva, tartottuk magunkat a tervhez, amit edzésen is gyakoroltunk. Nagyon fontos győzelem volt, ebben a csoportban idegenben minden mérkőzés nagyon nehéz! Boldogok vagyunk!”

A magyar csapat az 5. fordulóban a négy fordulót követően százszázalékos mérleggel csoportelső orosz Dinamo Kurszk együttesét fogadja jövő csütörtökön.

Női Euroliga, 4. forduló, B csoport:

Salamanca (spanyol)-Sopron Basket 70-78 (16-25, 22-13, 17-21, 15-19)
Perfumerias Avenida Salamanca: Dominguez 4, Eldebrink 6/3, Robinson 20/12, Elonu 9, De Souza 5. Csere: Givens 13, Gil 10, Asurmendi 3/3, Putnina – .
Sopron Basket: Fegyverneky 5/3, Turner 26/15, Crvendakic 11/6, Zahui 13/6, Dupree 19/3. Csere: Dubei 2, Salvadores 2, Határ – .

Shatori Walker-Kimbrough. Fotó: DVTk.eu

Magabiztosan nyert Brnóban a DVTK

A DVTK 83-70-re nyert a cseh Brno vendégeként a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában.

A kiegyenlített első negyed végén még a cseh csapatnál volt az előny, de a folytatásban a vendégek átvették a kezdeményezést, és végül magabiztosan győztek.

A DVTK-ban Eglé Sulciute 24, míg Chanel Mokango 16 pontot szerzett.

A miskolci együttesnek így három győzelme és egy veresége van, a Brno mérlege 1/3-ra módosult.

Cziczás László, a DVTK vezetőedzője: „Nagyon nehéz körülmények ellenére sikerült győznünk, köszönhetően leginkább annak, hogy negyven percig a saját ritmusunkat játszottuk, melyet ellenfelünk nem bírt. Nagyszerű, hogy minden játékosunk pályára lépett és természetesen boldogok vagyunk, mert fontos győzelmet arattunk. viszont már az öltözőben elmondtam a lányoknak, hogy egy nehéz mérkőzés vár ránk szombaton a Vasas ellen, hiszen nagyon tehetséges fiatal játékosok alkotják ellenfelunket, ráadásul mi fáradtan érkezünk majd a meccsre. Ennek ellenére a győzelem reményével utazunk el szombaton, hiszen a bajnokság élvez prioritást. Most egy picit örülünk az Európa Kupa-győzelemnek, és nagyon-nagyon szépen köszönjük a szurkolóinknak, hogy ennyien és ilyen szenvedéllyel biztattak bennünket Brnóban is!”

A DVTK a következő fordulóban, jövő szerdán fogadja a Reyer Veneziát, amelytől november elején vendégként 92-75-re kikapott.

Női kosárlabda Európa Kupa, 4. forduló:

G csoport:

Brno (cseh)-Aluinvent DVTK 70-83 (23-22, 15-20, 15-24, 17-17)
Brno: Beránková, Kopecká 4, Mainclova 13, Stará 5/3, Sujanová 18/3. Csere: Sládková 5, Saruazité 10, Gill 12, Dudácková, Holubová, Tarkovičová 3/3.
Aluinvent DVTK: Medgyessy 8, Walker-Kimbrough 9, Škorić 4, Šulčiūtė 24/3, Mokango 16. Csere: Zele 5/3, Katona 6, Kányási 7/3, Szabó F. 2, Kiss A. 2., Eperjesi.

Győri vereség Portugáliában

A Győr kikapott a portugál Ponta Delgada vendégeként kedden késő este a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában. A Rába-partiak ezzel 1/3-ra rontották a győzelmi mutatójukat, míg a portugálok először nyertek.