Idegenben nyert a Debrecen, a Fehérvár és a MAC Budapest is

UTE_FehervarA Debrecen Dunaújvárosban, míg a Fehérvár a Ferencváros vendégeként győzött a jégkorong MOL Liga csütörtöki játéknapján. A MAC Budapest korábban 7-1-re nyert Újpesten.
Az Újpesti Jégcsarnokban Niko Saarenpaa és Szappanos Dávid is duplázott, a lila-fehérek egyetlen találatát 0-7 után szerezte Eric Pance. Magabiztos győzelmet aratott a ligaújonc annak ellenére, hogy a kaput eltaláló lövések száma 43-41-nél állt meg a házigazda javára.

Két jó légiós kapus áll Dietrich rendelkezésére Fehérváron, így nyugodtan válthatott Kalninsra a mai meccsen, a hazai oldalon ezúttal is Budai kapott bizalmat. A találkozó első góljánál ismét számíthatott a Bodó-Orbán kanadai-magyar párosra a vendég együttes, előbbi törte meg a gólcsendet a nyolcadik percben. Az első harmadban nem esett több gól, Bodó a 26. perc elején duplázott, majd Orbán növelte háromgólosra az előnyt néhány perccel később. A meccs második felébe lépve Dubek szerezte meg a zöld-fehérek első gólját, erre a 39. percben két találattal is válaszolt a Fehérvár, Shupe és Orbán lőtt gólt Budai kapujába. A harmadvégi két gyors gól következményeképpen a harmadik harmadra már Ágoston korcsolyázott a Fradi kapujába, aki a felé érkező nyolc lövés mindegyikét hárította, míg a másik oldalon ugyanennyiből Tendler és Papp is betalált Kalninsnak a húsz perc alatt. Közelebb viszont nem tudott kerülni a házigazda, így Pesterzsébeten is vendég-győzelem született.

Tyler Dietrich, Fehérvár AV19: „Nagyon jól, energikusan kezdtünk, Bodó révén két gólos előnyre tettünk szert. A harmadik harmadra a Fradi feljavult, mi egy kicsit elfáradtunk a végére, de még így is sikerült helyzeteket kidolgozni. Örülök a három pontnak.”

Greg Lindqvist, FTC: „Nem elég 25 percet hokizni egy mérkőzésen. A Volán nagyon bekezdett. Egyéni hibákból kaptuk a góljainkat, sajnos ma a légiós csatáraink sem játszottak jól. A harmadik harmad a miénk volt, sikerült megnyernünk, de arra már nem volt időnk, hogy kiegyenlítsünk. Holnapután ismét meccs, el kell felejteni a mai mérkőzést, dolgoznunk kell tovább.”

MOL Liga, 16. forduló:

Dunaújvárosi Acélbikák-Debrecen 2-3 (1-0, 0-0, 1-2, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Németh Péter (3.), Borbás Gergely (58.), Kovécs Bronson Zoltán (44.), Danil Kaskov (56., kettős emberelőnyben), Vladislav Trosin (66., emberhátrányban)

Ferencváros-Fehérvár AV19 3-5 (0-1, 1-4, 2-0)
Gól: Vladimir Dubek (35.), Jereme Tendler (49.), Papp Csaba (54.), ill. Bodó Christopher (8., 26., a második emberelőnyben), Brance Orban (30., 39.), Preston Shupe (39.)

UTE-MAC Budapest 1-7 (0-2, 0-2, 1-3)
Gól: Eric Pance (56.), ill. Niko Saarenpaa (4., ee., 31.), Nagy Krisztián (15.), Terbócs István (40.), Jeffrey Hayes (41.), Szappanos Dávid (50., 55.)

Forrás: icehockey.hu