Idegenben nyert a Fehérvár, az FTC és a Puskás Akadémia is

A címvédő Ferencváros hátrányból fordítva 2-1-re győzött a Debreceni VSC vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának szombat esti rangadóján. A sorozatban negyedik sikerüket arató zöld-fehérek átvették a vezetést a tabellán a Pakstól, amely vasárnap lép pályára.

Debrecen
A Debreceni VSC gólja a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában játszott Debreceni VSC – Ferencvárosi TC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A mérkőzés kissé szerencsés debreceni góllal kezdődött – Manrique lövése megpattant egy ferencvárosi védőn -, de a hazaiak nem örülhettek sokáig, mert bár többnyire mezőnyjátékkal teltek a percek, a fővárosiak mégis egyenlítettek a góllövőlistát vezető Varga Barnabás fejesével. Az iramra ugyan nem lehetett panasz, de a gyors gólváltás után nem forogtak veszélyben a kapuk, mert mindkét oldalon kissé statikus volt a játék.

A második félidőt előbb Bárány, majd Wingo ígéretes lövése vezette fel, de előbbi esetben a labda célt tévesztett, utóbbiban pedig Megyeri hárított. Ezt követően ismét mezőnyjáték zajlott a pályán kevés veszélyes akcióval, mígnem a hajdúságiak ritmust váltottak a játékrész derekán, amit néhány perc leforgása alatt három hazai helyzet jelzett.

A kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, mert a Ferencváros a szórványos ellentámadásai egyikéből kissé váratlanul vezetést szerzett Kristoffer Zachariassen fejesével. A hajrában a piros-fehérek hiába szorították be a vendégeket, hiába voltak újra helyzeteik, nem tudtak egyenlíteni, így pont nélkül maradtak.

Srdjan Blagojevic, a DVSC vezetőedzője

„Egyszerre vagyok büszke és szomorú. Elégedett vagyok azzal, ahogy a csapat küzdött, azonban nem tudtunk pontot szerezni. Nem túl gyakran van lehetőségünk nemzetközi kupaporondon is bizonyító csapattal játszani, de ez segít minket a fejlődésben. Az FTC-nek is kellett harcolnia, közel álltunk mi is a második gólhoz. Nagyon jó mérkőzés volt.”

Dejan Stankovic, az FTC vezetőedzője

„A Debrecen nagyon jó, jól szervezett és motivált csapat. Mindkét gárda sok energiát adott ki magából, abszolút nemzetközi szintű mérkőzés volt. Fontos számunkra ez a siker.”

OTP Bank Liga, 20. forduló

Debreceni VSC – Ferencvárosi TC 1-2 (1-1)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 12 114 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: Manrique (1.), illetve Varga B. (10.), Zachariassen (74.)
DVSC: Megyeri – Baranyai, Dreskovic, Pellumbi, Ferenczi – Szécsi (Joao Oliveira, 65.), Lagator, Manrique (Szuhodovszki, 85.), Domingues (Úlfarsson, 76.) – Dzsudzsák, Bárány (Batai, 85.)
Ferencvárosi TC: Dibusz – Makreckis (Wingo, a szünetben), Cissé, S. Mmaee, Ramírez – Abu Fani (Botka, 81.), Maiga – Zachariassen, Stj. Loncar (Kodro, 72.), Marquinhos (Besic, 81.) – Varga B.

Kétgólos Fehérvár-győzelem az MTK otthonában

Többet birtokolta a labdát az első negyedórában a Fehérvár, amely már az első percben gólhelyzetbe került, majd a 15.-ben a vezetést is megszerezte a 19 éves Tóth Tamás révén. Csakhamar Nicolas Stefanelli is betalált, szöglet után fejelt a hazaiak kapujába, ezzel a Fehérvár friss igazolása a második mérkőzésén a második gólját szerezte. Az MTK-nak is akadt lehetősége a gólszerzésre, de a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat magabiztos előnyt dolgozott ki.

A fordulás után a Fehérvár kontrollálta a játékot, még úgy is, hogy időnként átengedte a területet az MTK-nak. A hazai együttes nagy energiát mozgósított a szépítésért és a félidő közepén többször csak Tóth Balázs mentette meg a góltól a vendégeket. Karakó a 85. percben – Kastrati beívelésénél – 11-est ítélt a Fehérvárnak kezezés miatt, de végül VAR-vizsgálat után labdaejtéssel folytatódott a játék.

A vendégcsapat azzal nyerte meg a mérkőzést, hogy az első félidőben a kapu előtt élesebb volt, majd szervezett játékkal őrizte előnyét, az MTK pedig összességében nem tudott komoly zavart okozni a fehérváriak védelmében.

MTK Budapest – Fehérvár FC 0-2 (0-2)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2839 néző, v.: Karakó
Gól: Tóth T. (15.), Stefanelli (25.)
MTK Budapest: Demjén – Hej, Kádár, Kocsis – Varju (Kovács M., 61.), Bognár, Kata, Horváth A. (Stieber, 61.), Kovács P. (Spalek, 80.) – Jurina, Németh K. (Molnár R., 92.)
Fehérvár: Tóth B. – Serafimov, Spandler, Gergényi – Bese, Christensen (Pető, 94.), Csongvai, Katona (Kastrati, 63.), Schön (Kovács P.,94.) – Stefanelli (Berki, 70.), Tóth T. (Szabó L., 70.)

A Puskás Akadémia kétgólos győzelmet aratott Kisvárdán

Hatékonyabban és összességében jobban is futballozott az első félidőben a vendégcsapat, mint a hazaiak, akik ennek megfelelően kétgólos hátránnyal vonultak el a szünetre. A Puskás Akadémia kicsivel több mint negyedóra után egy szép támadás végén a válogatott Nagy Zsolt fejesével szerezte meg a vezetést, aztán újabb 17 perc elteltével Komáromi György szépen kivitelezett, és a kapufáról bepattanó lövéssel növelte a vendégek előnyét. Az előző körhöz képest jelentősen megváltoztatott kezdőcsapattal felálló Kisvárda nem tudott mit kezdeni a riválissal, amely 45 perc alatt kétszer találta el a kaput, a két gólnál.

A fordulás után a kettős cserével felfrissített hazaiak játéka valamelyest javulni látszott, bár a hivatalos statisztika szerint a labdabirtoklás pontosan 50-50 százalék volt. Hamarosan ismét kettős cserét hajtott végre a Kisvárda, amely egyre veszélyesebbé vált, de a Puskás Akadémia védelme megfelelően tette a dolgát. A folytatásban a felcsútiak az eredmény megőrzésére törekedtek, ennek megfelelően területet adtak át a hazaiaknak, akik ennek ellenére a szépítésig sem tudtak eljutni.

A felcsúti együttes ezzel megszakította három találkozó óta tartó nyeretlenségi sorozatát, és feljött a negyedik helyre a tabellán.

A Kisvárda egymás után harmadszor kapott ki, mindhárom alkalommal saját közönsége előtt.

Kisvárda Master Good – Puskás Akadémia 0-2 (0-2)
Kisvárda, 1725 néző, v: Vad II
Gól: Nagy Zs. (17.), Komáromi (34.)
Kisvárda: Kovács M. – Stefan (Cipetic, 54.), Matic, Jovicic, Alic – Lucas (Wellington, 54.), Lippai – Filipovic (Ötvös, 82.), Mesanovic, Spasic (Camaj, 46.) – Ilievski (Nikolov, 46.)
PAFC: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. (Mondovics, 91.) – Batik (Szolnoki, 91.), Favorov – Komáromi, Plsek (Slagveer, 81.), Corbu (Nissia, 82.) – Soisalo (Brandon, 65.)