Idegenben nyert a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 4-2-re nyert a Hokiklub Budapest otthonában a jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján.

A harmadik harmad harmadik percében Roczanov Dezső okosan csapott le a palánkról magányosan visszapattanó korongra, majd egyedül lódult meg, és meg sem állt a kapuig, amit egy nagyszerű góllal zárt (2-3). Egy perccel később Brett Switzer kapott két perces büntetést bottal akasztásért, így a hazaiak emberelőnyben támadhattak, de innentől már nem találták Nagy Kristóf ellenszerét.

Hiába az emberhátrány, érkezett Hajós Roland, aki kettőre növelte a különbséget (2-4).

A zöld-fehérek egymást követő két vereség után tudtak ismét győzni.

Erste Liga:

Hokiklub Budapest – FTC-Telekom 2-4 (1-0, 1-2, 0-2)
Gól: Szűcs István Gábor (8., 35., emberelőnyben), ill. Rasmus Kulmala (24., emberelőnyben), Brett Spitzer (34., emberelőnyben), Roczanov Dezső (44.), Hajós Roland (46., emberhátrányban)

Schiller-Vasas HC – Fehérvári Titánok 1-4 (1-1, 0-1, 0-2)
Gól: Csiki Attila (20.), ill. Almási Márk (15.), Kovács Alex (28., 46.), Paul Michael Zion (52.)