Idén is Vasas-Békéscsaba döntőt rendeznek a női röplabda Magyar Kupában

A címvédő Vasas Óbuda 3-0-ra nyert a Kaposvár ellen a női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének szerdai visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott be a döntőbe.

Vasas Óbuda

Az elmúlt két kiírásban győztes, 15-szörös aranyérmes fővárosiak ellenfele – akárcsak tavaly – a Békéscsaba lesz a március 9-i, érdi döntőben. A bronzmeccsen az előző  évhez hasonlóan a kaposváriak a Nyíregyházával találkoznak.

A két együttes vasárnapi első mérkőzésén a Kaposvár hazai pályán csak a harmadik játszmában tudott igazi ellenállást kifejteni a hazai porondon ebben az idényben még veretlen Vasas ellen, így a címvédőnek odahaza két megnyert szett is elég volt ahhoz, hogy története során 26. alkalommal játszhasson döntőt a Magyar Kupában.

A visszavágóra a kaposváriakat edző Vincent Lacombe szinte teljes kezdőcsapatát lecserélte, amivel a mérkőzés elején meg is lepte a Vasast. A fővárosiak azonban 13-nál utolérték riválisukat, s ezt követően hatékony támadójátékuknak köszönhetően előnyüket folyamatosan növelve szerezték meg a vezetést.

A második etapban még nagyobb csatára késztette vendéglátóját a KNRC, amely lelkesen és az első meccsnél sokkal jobban röplabdázott. A hazaiak nyitásfogadása nem volt tökéletes, ezt a somogyiak remekül kihasználták, ugyanakkor hiába jutottak el 24-21-es vezetésig, majd még további két szettlabdáig, a Vasas fordított és bejutott a döntőbe.

A harmadik játszmára a fővárosiak több poszton változtattak, de a teljesítményük nem esett vissza, s magabiztos különbségű részsikerrel zárták le a 77 perces találkozót, aminek legeredményesebb játékosa a hazaiak amerikai légiósa, Taylor Bannister volt 17 ponttal.

A párharc múlt pénteki első mérkőzésén a Békéscsaba nagy csatában, 3-1-re nyert Nyíregyházán még úgy is, hogy Tóth Gábor vezetőedző együttese a harmadik szett elején sérülés miatt elveszített kezdőfeladóját, a török Cansu Aydinogullarit. Mindez azt jelentette, hogy a döntőbe jutáshoz a Fatumnak 3-0-s vagy 3-1-es sikerre, illetve az ebben az esetben következő aranyjátszma megnyerésére is szüksége volt.

A legutóbb ezüstérmes Békéscsaba hazai pályán 3-1-re nyert a tavaly bronzérmes Nyíregyháza ellen

A visszavágó első szettjében sokáig a Nyíregyháza vezetett, de a hazaiak a hajrában fordítottak, és előnybe kerültek. A második etap már egyoldalúbb küzdelmet hozott, a BRSE 13-13 után sorozatban négy labdamenetet nyert meg, amivel eldöntötte a játékrészt, egyúttal biztosította helyét a fináléban.

A döntős szereplés tudatában Tóth Gábor gyakorlatilag sort cserélt, de hiába kezdett ezúttal is jól a Nyíregyháza, a Békéscsaba 8-10 után 15-12-re elhúzott, s úgy tűnt, a lehető legrövidebb idő alatt lezárja a mérkőzést. A nyírségiek azonban nem adták fel, 19-18-as hazai előnyről fordítottak és szépítettek. A negyedik szettben aztán már szinte végig a BRSE vezetett, amely 117 perces csata után ünnepelhette a döntőbe jutást.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégek szerb légiósa, Ivana Jeremic volt 18 ponttal.

Tóth Gábor, a Békéscsaba vezetőedzője

„A tét nagy volt, előnyből vártuk a találkozót, ami néha teherként jelentkezik, de nagyon jól vettük az akadályokat. Az első szettben volt apró problémánk, egy bírói ítélet kicsit megfogott minket, de aztán ezt korrigáltuk, és az első után a második szettet is magabiztosan nyertük. Utána tudtunk a fiataloknak is lehetőséget adni, ami nagyon fontos, és ők is remekül teljesítettek, hiszen végül megnyertük a meccset.”

Adrian Chylinski, a Nyíregyháza vezetőedzője

„Gratulálok a Békéscsabának, remek meccset játszottak. Sokat próbáltunk változtatni, de mindig megtalálták a gyenge pontokat a védekezésünkben és ki is használták. Próbáltuk a maximumot nyújtani, de több játékosunknál kiütközött a tapasztalatlanság és ezekből sok hiba született. Ürességet érzek, mert mindent megtettem és nem tudom, mi többet nyújthatnék.”

Női röplabda Magyar Kupa

Elődöntő, visszavágó:

Vasas Óbuda – Kaposvári NRC 3-0 (18, 26, 17)
Budapest, Folyondár utca, 250 néző. V.: Adler, Kiss Z.
Vasas: Gülübay 1, Török 11, Papp 7, Bannister 17, Sillah 4, Gyimes-Capet 4. Csere: Juhár, Szalai (liberók), Tóth S., Jámbor, Fricova 6, Erőss 1, Abdulazimova 10.
KNRC: Nicolai 3, Godó 11, Radnai 2, Maiorano 7, Hurst 7, Sahin 10. Csere: Rády (liberó), Vilvert 3, Szedmák 10.

Továbbjutott: a Vasas, kettős győzelemmel (6-0).

Swietelsky-Békéscsaba – Fatum-Nyíregyháza 3-1 (22, 20, -22, 24)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 842 néző. V.: Árpás, Tillmann.
BRSE: Paskova 11, Pintér 2, Stepanenko 7, Strumilo 8, Bodnár 12, Kotormán 1. Csere: Molcsányi, Kertész (liberó), Kump 3, Glemboczki 14, Szatmári 1, Becic 8, Gergácz 3.
Nyíregyháza: Galvao 2, Jeremic 18, Földi 3, Kocic 15, Szabó L. 10, Carabali 14. Csere: Tóth F. (liberó), Farkas, Rufin-Martinez, Antivero 6.

Továbbjutott: a Békéscsaba, kettős győzelemmel (6-2).

Az éremcsatákat március 9-én az Érd Arénában rendezik: a bronzmérkőzés 16.15-kor, a döntő 19.15-kor kezdődik.

Forrás: Hunvolley.hu / MTI