Idén is Veszprém-Szeged döntő lesz

A MOL-Pick Szeged után a címvédő Telekom Veszprém jutott a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjébe, miután a második elődöntőben 16 góllal legyőzte a Balatonfüred csapatát.

A veszprémiek keretéből Andreas Nilsson, William Accambray, Győri Mátyás és Ancsin Gábor hiányzott.

Nagy Lászlót már 28 másodperc után kiállították, de a visszatérése után ő szerezte a meccs első gólját, majd újabb két alkalommal betalált (6-2). A különbség a fürediek veterán kapusa, Fazekas Nándor védéseinek köszönhetően egy ideig nem nőtt, a folytatásban pedig a fehérorosz Artur Karvacki góljaival próbálták tartani magukat a Balaton-partiak.

A másik oldalon Mirko Alilovic is hétméterest és ziccert védett, társai pedig remekül használták ki a lövőhelyzeteiket, és egy 6-1-es sorozat végén a 26. percben már tíz góllal vezettek (20-10), ez kettővel csökkent a szünetig.

A fordulás után sem változott a játék képe, Dragan Gajic góljaival magabiztosan őrizte jelentős előnyét a Veszprém, a fürediek egyedül a csereként beállt Andó Arián védéseinek örülhettek.

Ahogyan az első elődöntőben, a vezetőedzők ezen a meccsen is úgy döntöttek, hogy legjobbjaikat pihentetik a vasárnapi mérkőzésre, ennek ellenére a magyar válogatott Jamali Iman vezérletével a címvédő tovább tudta növelni előnyét (38-22).

Férfi kézilabda Magyar Kupa, elődöntő:

Telekom Veszprém-Balatonfüredi KSE 38-22 (20-12)
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Blagotinsek 1, Gajic 6 (1), Ilic 2, Jamali 7, Lékai 2, Manaskov 4 (1), Marguc 3, Nagy 4, Nenadic 2, Schuch, Sulic 2, Terzic 2, Tonnesen 2, Ugalde 1.
Balatonfüred: Fazekas, Andó (kapusok), Bóka, Déber 1, Debreczeni 2, Hornyák 2 (1), Kancel, Karvatski 3, Kasparek 1, Kemény, Máthé 1, Németh 2, Semenov 3, Szita 4, Topic 3, Varsandán

Fölényes sikerrel jutott döntőbe a Szeged

A szegediek közül mindenki egészségesen várta a négyes döntőt, a szombat délutáni találkozón csak Mario Sostaric hiányzott a keretükből.

Öt perc után dobta első gólját a Csurgó, de ellenfele addig már négyszer is eredményes volt, mert hatékonyan fejezte be gyors ellenakcióit. A játék képe a folytatásban sem változott, José Manuel Sierra kapus egyre jobban védett, így a 22. percben már tíz találat volt a különbség (15-5), ami a szünetig tovább nőtt.

A somogyiak a második félidő elején több mint hét percig nem találtak be, majd a vezetőedzők mindkét oldalon úgy döntöttek, hogy legjobbjaikat pihentetik a vasárnapi fellépésre. A rendkívül egyoldalú meccs vége előtt öt perccel már húsz gól volt a csapatok között, és Alen Blazevic találata azt is jelentette, hogy a szegedi mezőnyjátékosok közül mindenki betalált legalább egyszer.

MOL-Pick Szeged – Csurgói KK 37-17 (19-7)
Szeged: Sego, Sierra (kapusok), Balogh 1, Bánhidi 1, Blazevic 1, Bodó 2, Gaber 1, Gonsalves 1, Gorbok 2, Kallman 2, Rodriguez 6, Sigurmannsson 9 (3), Skube 3, Srsen 1, Zhitnikov 4, Zubai 3.
Csurgó: Balogh Á., Balogh T. (kapusok), Cehte 2, Da 2, Gazdag 4 (1), Hadziomerovic, Hanusz, Jerebie 1, Josic, Kovacevic 1, Pavlovic 1, Szeitl, Tóth 2, Varjú 2, Vasic 1 (1), Vasvári 1.

A két magyar élcsapat 19. alkalommal találkozik a kupadöntőben. Először 1982-ben játszottak a sorozat fináléjában, akkor a szegediek nyertek, majd 1993-ban, 2006-ban és 2008-ban is ők győztek, 14 alkalommal viszont a veszprémiek nyertek.