Iga Świątek zsinórban 20. győzelmére készül

A hétfőn kezdődő 611 ezer euró összdíjazású stuttgarti salak pályás tenisztorna elsőszámú kiemeltje természetesen a világelső Iga Swiatek, aki a héten a románok ellen játszott a Billie Jean King Kupa elődöntőjében.

Iga Świątek. Fotó: Adam Nurkiewicz

Lengyelország 4-0-ra nyert Románia ellen, Iga Swiatek két játszmában győzte le Michaela Buzarnescut és Andreea Prisacariut is. A világelső így zsinórban 19 győzelemnél tart, következő ellenfele a stuttgarti torna második fordulójában nagy valószínűséggel a svájci Viktorija Golubic lesz.

És, ha már Svájc, az idén az alpesi ország rendezi meg a Billi Jean King Kupa fináléját, így ők alanyi jogon résztvevők. Spanyolország Hollandiát, míg Kanada Lettországot győzte le egyaránt 4-0-ra. A 20 éves Leylah Fernandez Swiatekhez hasonlóan két szinglit nyert meg.

A két legszorosabb párharcban az Egyesült Államok és Csehország jutott tovább. Az amerikaiak Ukrajnáal mérkőztek meg, mindjárt az első mérkőzés első játszmájában Alison Riske a rövidítésben csak 18-16-ra tudott győzni Dajana Jasztremszka ellen. Az amerikai lány a másodi szettet 7:5 arányban nyerte meg. A következő találkozón Jessica Pegula nyert Katarina Zavacka ellen, így már 2-0 volt az állás az Egyesült Államok javára.

Dajana Jasztremszka előbb legyőzte Pegulát, majd Katarina Zavacka nyert Shelby Rogers ellen (2-2).

A döntés a párosokra maradt, az Asia Muhammad, Pegula duó nyert a Ljudmila Kicsenok, Jasztremszka kettős ellen.

Prágában Marketa Vondrousova legyőzte Harriet Dartot és Emma Raducanut is, ám a US Open bajnoknő nyert Tereza Martincová ellen, míg Harriet Dart három játszmában győzött Linda Fruhvirtova ellen. Párosban végül Karolina Muchova, Vondrousova kettős 6:1, 7:5 arányban nyert a Dart, Katie Swan duó ellen.

Kazahsztán magabiztosan nyert Németország ellen, Jelena Ribakina legyőzte Laura Siegemunudot és Angelique Kerbert is, míg Julija Putyinceva szenthátrányból fordított Kerber ellen.

De, térjünk vissza a jövő heti stuttgarti tornára, ahol a főtábla első körében egy-egy olasz, illetve cseh teniszező játszik egymás ellen.

Érdekesség, hogy Jasmine Paolini és Camila Giorgi korábban még nem játszott egymás ellen.

A 2018-as bajnok Karolina Pliskova és a 2019-es győztes Petra Kvitova már az első fordulóban összekerült. Kettejük párharcában Kvitova 3-1-re vezet, ám 2018 óta nem játszottak egymás ellen. A 2015-ös Sydney torna fináléjában Kvitova 7:6(5), 7:6(6) arányban nyert.

A Porsche Tennis Grand Prix-n a jelenlegi TOP 10-ből heten is ott lesznek, rajthoz áll négy korábbi stuttgarti bajnok.

A selejtezőből felkerült a főtáblára a 18 éves Nastasja Schunk és a Kijevben született Éve Lys is.