Ismét a DEAC a jégkorong Magyar Kupa győztese

A címvédő DEAC drámai csatában 4-3-ra legyőzte a házigazda Hydro Fehérvár AV19 csapatát a jégkorong Magyar Kupa vasárnapi döntőjében.

A debreceni játékosok gólöröme a jégkorong Magyar Kupa döntőjében játszott Hydro Fehérvár AV19 – DEAC mérkőzésen a székesfehérvári Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A két csapat tavalyi a debreceni fináléban is találkozott, akkor a DEAC meglepetésre hosszabbítás után diadalmaskodott az osztrák bajnokságban szereplő riválisa felett, és fennállása során először lett MK-győztes.

Alaposan ráijesztett a Debrecen az esélyesebbnek tartott hazaiakra. Ugyan előbb kihagyott egy emberelőnyt, ám a 10. percben Rastislav Spirko a levegőben belenyúlt egy távoli lövésbe, így Tirronen nem védhetett. Hat perccel később megismétlődött a jelenet: Gőz kék vonalas lövésébe Vladiszlav Kulesov nyúlt bele, a finn kapus ismét tehetetlen volt. Hiába támadott többet a Fehérvár, mégis kétgólos hátrányba került 2500 szurkolója előtt.

Teljesen felesleges kiállítással a második harmad elején ismét emberelőnyhöz jutott a DEAC, és a kapu előtti kavarodásból Novotny Dominik köszönt be. Érett a meglepetés. Nyomott, nyomott a Volán, és a meccs derekán szépített Németh Kristóf révén a kapu mögül visszatett passzból.

A harmadik harmadra őrült hajrát nyitott a Fehérvár. Előbb Erdély Csanád, majd Alex Petan emberelőnyben talált be, így a 49. percben már 3-3 volt az állás. Két kapuvas segítette Hetényit, a vendégek kapusát, majd 2:53 perccel a vége előtt Sági Martin tette bele az ütőjét egy lövésbe, a pakk pedig a fehérvári kapu jobb felső sarkába csapódott. Ekkor Petan volt kiállítva.

A hajrában kettős emberelőnyt harcolt ki a Volán, sőt a kapusát is levitte, így 6 a 3 ellen támadhatott. Azonban Hetényi bravúrral védett kétszer is, lezárva így a finálét.

A fehérvári közönség a lefújást követően megtapsolta az ellenfél hősét, aki korábban Fehérvárról lett válogatott kapus.

Exim Magyar Kupa, négyes döntő, Székesfehérvár

Döntő:

DEAC – Hydro Fehérvár AV19 4-3 (2-0, 1-1, 1-2)
Rastislav Spirko (10.), Vladiszlav Kulesov (16.), Novotny Dominik (24., emberelőnyben), Sági Martin (58., emberelőnyben), illetve Németh Kristóf (30.), Erdély Csanád (45., emberelőnyben), Alex Petan (49., emberelőnyben)

A 3. helyért:

FTC-Telekom – DVTK Jegesmedvék 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)
Roczanov Dezső (9.), Tóth Adrián (35.), Somogyi Balázs (47.), Juhani Tamminen (57., emberelőnyben), ill. Christopher William Seto (13.), Kevin Michael Elgestal (25.), Kevin Wehrs (43.)

A második harmad döntött Brassóban

A címvédő Csíkszereda 3-0-ra nyert a Brassó otthonában a jégkorong Erste Liga vasárnapi rangadóján. A vendégcsapat mindhárom gólját a második harmadban lőtte az előző idényben döntős házigazdáknak.