Ismét kikapott a Manchester City

Manchester City utoljára két évvel ezelőtt bukott el két egymást követő bajnoki mérkőzést.

A Boxing Day-en, azaz az angol labdarúgó-bajnokság hagyományos, december 26-i játéknapján a listavezető Liverpool 4-0-ra nyert a Newcastle United ellen, míg a Manchester City 2-1-es vereséget szenvedett Leicesterben.

A Liverpoolban az ezúttal büntetőből eredményes egyiptomi Mohamed Salah – az előző idény gólkirálya – már tizedik különböző Premier League-mérkőzésén talált be, ez pedig több, mint amit bárki más fel tud mutatni a szezonban.

Jürgen Klopp csapatának előnye hétpontosra duzzadt az eddig második Manchester Cityvel szemben, ugyanis a címvédő manchesteriek egymás után másodszor is kikaptak, ezúttal a Leicester City otthonában.

Pedig a 14. percben Bernardo Silva révén a vendégek szerezték meg a vezetést, majd öt perccel később Jamie Vardy beadása után Marc Albrighton volt eredményes (1-1). A 81. percben a portugál Ricardo Pereira állította be a 2-1-es végeredményt.

Josep Guardiola együttese Fabian Delph kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be a találkozót. A Manchester City utoljára két évvel ezelőtt; 2016. december 3-án és 10-én veszített el két egymást követő Premier League-találkozót. Előbb a Chelsea nyert 3-1-re az Etihad-stadionban, majd a leicesteri King Power-stadionban Jamie Vardy triplájával és Andy King találatával 4-2-re nyert a Leicester City.

Claude Puel Leicesterje a legutóbbi fordulóban a Chelsea fölött diadalmaskodott, így egymás utáni második győzelmét aratta a legjobb hat közé tartozó együttesek ellen.

Az ellenfelét ismét kiütő, hatpontos hátránnyal már második Tottenhamben a fiatal, mindössze 21 éves szélső védő, Kyle Walker-Peters három gólpasszt is kiosztott, míg a dél-koreai Heung-Min-Son – aki az előző fordulóhoz hasonlóan duplázott – legutóbbi kilenc bajnokiján hét gólnál és öt gólpassznál jár.

A Manchester United kispadján második meccsén is győzött Ole Gunnar Solskjaer: a Vörös Ördögök ezúttal a Huddersfield ellen nyertek hazai pályán 3-1-re. Az MU világbajnok középpályása, Paul Pogba két gólt szerzett, így Solskjaerral a kispadon két meccsen nyolc lőtt gólnál jár a csapat: az azt megelőző 17 bajnokin 29-szer találtak be az ellenfelek kapujába.

Az Everton a védő létére kétgólos francia Lucas Digne vezérletével összesen ötször volt eredményes a Burnley othonában.

A folytatásban december 29-én a Liverpool az Arsenalt, míg a Tottenham Hotspur a Wolverhampton Wandererst fogadja. Egy nappal később a Manchester City Southamptonba látogat, a Manchester United az AFC Bournemouth-t látja vendégül.

A január 3-i szuperrangadón, este 9 órakor csap össze a Manchester City és a Liverpool.

Premier League, 19. forduló:

Burnley-Everton 1-5 (1-3)
Gól: B. Gibson (36.), ill. Yerry Mina (2.), Lucas Digne (13., 71.), Gylfi Sigurdsson (13., 11-es), Richarlison (90.)

Leicester City-Manchester City 2-1 (1-1)
Gól: M. Albrighton (19.), Ricardo Pereira (81.), ill. Bernardo Silva (14.)
Kiállítva: F. Delph (89., ManCity)

Liverpool-Newcastle United 4-0 (1-0)
Gól: Dejan Lovren (11.), Mohamed Salah (47., 11-es), Xhedan Shaqiri (79.), Fabinho (85.)

Manchester United-Huddersfield Town 3-1 (1-0)
Gól: Nemanja Matics (28.), Paul Pogba (64., 78.), i’ll. M. Jörgensen (88.)

Tottenham Hotspur-Bournemouth 5-0 (3-0)
Gól: C. Eriksen (16.), Heung-Min Son (23., 70.), Lucas Moura (35.), Harry Kane (61.)

Fulham-Wolverhampton Wanderers 1-1 (0-0)
Gól: R. Sessegnon (74.), ill. R Saiss (85.)

Crystal Palace-Cardiff City 0-0