Ismét kikapott Djokovics

Két „szerencsés vesztes” (lucky loser) teniszező is bejutott a legjobb 16 közé a két és fél millió euró összdíjazású barcelonai salakpályás tornán.

Martin Klizan. Fotó: Josep Lago/ATP

A szlovák Jozef Kovalik (ATP, 146.) a 2. fordulóban az argentin Guido Pellát győzte le 6:3, 6:3 arányban, Kovalik következő ellenfele a 3. helyen kiemelt Dominic Thiem lesz. A dél-koreai Hyeon Chung visszalépése után került fel a főtáblára Pablo Andujar (ATP, 153.), akit a kvalifikációban az amerikai Bjorn Fratangelo 0:6, 7:6(4), 6:1 arányban győzött le. A sors szeszélye folytán azonban ők ketten a 2. fordulóban ismét egymás ellen meccseltek, ezt a találkozót azonban Andujar nyerte meg 6:4, 6:3 arányban. A 32 éves spanyol játékos következő ellenfele a 8. helyen kiemelt Roberto Bautista Agut lesz.

A kvalfikációból még egy játékos jutott be a legjobb 16 közé, ám Martin Klizan (ATP, 140.) azonban már zsinórban negyedik mérkőzését nyerte meg. A szlovák teniszező a selejtezőben kétszer nyert játszmavesztés nélkül, majd a főtáblán Federico Delbonis ellen 6:3, 6:7(5), 6:4 arányban nyert. Klizan ellenfele a 2. fordulóban Novak Djokovics volt, akitől 2015-ben és 2017-ben is két-két alkalommal kapott ki. Ezúttal azonban 1 óra 38 perc alatt a szlovák játékos nyert, aki háromszor vette el a szerb teniszező adogatójátékát, míg Djokovics négy bréklabdájából kettőt hárított. Az Ausztrál Open óta ez volt Djokovics negyedik veresége.

Klizan következő ellenfele Feliciano Lopez lesz, akitől a rotterdami negyeddöntőben 6:3, 7:6(4) arányban kapott ki.

Barcelona Open Blanc Sabadell

2. forduló:

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Roberto Carballes Baena (spanyol) 6:4, 6:4
Guillermo Garcia-Lopez (spanyol)-Kei Nishikori (japán, 14.) 6:3 után Lajovics feladta.
Stefanos Tsitsipas (görög)-Diego Schwartzman (argentin, 7.) 6:2, 6:1
Albert Ramos-Vinolas (spanyol, 10.)-Rogerio Dutra Silva (brazil, Q) 3:6, 6:3, 6:4
Jozef Kovalik (szlovák, LL)-Guido Pella (argentin) 6:4, 6:3
Dominic Thiem (osztrák, 3.)-Jaume Munar (spanyol, WC) 7:6(8), 6:1
Pablo Carreno Busta (spanyol, 5.)-Benoit Paire (francia) 6:3, 6:3
Adrian Mannarino (francia, 11.)-Pablo Cuevas (uruguay-i) 6:4, 7:6(5)
Malek Jaziri (marokkói)-Ernesto Escobedo (amerikai, LL) 6:4, 6:3
Grigor Dimitrov (bolgár, 2.)-Gilles Simon (francia) 6:2, 6:1