Ismét nyert az olimpiai bajnok orosz válogatott

Az olimpiai bajnok orosz női kézilabda-válogatott 22-21-re legyőzte Montenegró csapatát vasárnap a női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörében.

Julija Managarova. Fotó: Uros Hocevar / kolektiff

Nancyban, a B csoportban az orosz válogatott eleinte nem találta a montenegrói Djurdjina Jaukovic játékának ellenszerét, a balátlövő az első félidőben mind a kilenc lövését gólra váltotta, csapata pedig kettővel vezetett a szünetben.

A második felvonásban már sokkal jobban figyeltek a Buducnost Podgorica játékosára, aki csak háromszor talált be, és az olimpiai bajnok nagy csatában, szoros hajrában egy góllal győzött Julija Managarova és Darija Szamokina vezérletével.

Nantes-ban, az A csoportban a szerbek Katarina Krpez-Slezak találataival szinte az egész első félidőben a svédek előtt jártak. Az Érd balszélsője az első meccsen a lengyelek ellen 11 gólt dobott, ezúttal hét találattal zárt.

A második félidőben Jenny Alm góljainak és Filippa Idehn remek kapusteljesítményének köszönhetően fordítani és győzni tudtak a svédek. A szerbeknél a Vác légiósa, Sanja Radosavljevic négyszer, az érdi Jelena Lavko kétszer talált be.

Női kézilabda Európa-bajnokság, csoportkör, 2. forduló

A csoport (Nantes):

Svédország-Szerbia 22-21 (11-13)
Gól: Jenny Alm 5, Isabelle Gullden 4, Daniela Gustin 3, Olivia Mellegard 3, Lagerquist 2, Blohm 1, Blomstrand 1, Hagman 1, Roberts 1, Stromberg 1, ill. Katarina Krpez-Slezak 7, Sanja Radosavljevic 4, Pop-lazics 3, Sztoiljkovics 3, Lavko 2, Lekics 1, Radojevics 1.

Dánia-Lengyelország 28-21 (11-9)
Gól: Kristina Jörgensen 5, Trine Östergaard 5, Stine Bodholt Nielsen 4, Fie Woller 4, A.M. Hansen 3, Dornonville de la Cour 2, Iversen 2, Heindahl 1, Hylleberg 1, Tranborg 1, ill. Monika Koblynska 7, Karolina Kudlacz-Gloc 4, Drabik 3, Grzyb 2, Rosiak 2, Labuda 1, Matuszczyk 1, Zych 1.

Az állás: 1. Dánia 4 pont, 2. Szerbia 2 (54-48), 3. Svédország 2 (51-51), 4. Lengyelország 0

B csoport (Nancy):

Oroszország-Montenegró 24-23 (13-15)
Gól: Darija Szamokina 7, Julija Managarova 6, Dmitrijeva 3, Kuznyecova 2, Vjahireva 2, Sudakova 2, Makejeva 1, Malasenko 1, ill. Djurdjina Jaukovic 12, Majda Mehmedovic 5, Katarina Bulatovic 4, Jovanka Radicevic 1, Milena Raicevic 1.

Franciaország-Szlovénia 30-21 (17-8)
Gól: Grace Zaadi 6, Estelle Nze Minko 4, Dembele Pavlovic 3, Flippes 3, Foppa 3, Houette 3, Lacrabere 3, Coatanea 2, Kanor 1, Niakate 1, Ngouan 1.

Az állás: 1. Oroszország 4 pont, 2. Franciaország 2 (53-47), 3. Montenegró 2 (59-56), 4. Szlovénia 0