Ismét Szeged-Veszprém döntő lesz a Magyar Kupában

A bajnok Szeged hét góllal legyőzte a Balatonfüred csapatát a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében, a debreceni Főnix Csarnokban zajló négyes döntő első, szombati játéknapján.

A címvédő Veszprém 22 góllal legyőzte a Dabast. Feszülten, idegesen, megilletődötten, ezért pontatlanul kezdték a meccset a Dabas játékosai, több mint nyolc percig nem szereztek gólt, így a veszprémiek könnyedén elhúztak ellenfelüktől (7-1). Tomori Győző vezetőedző időkérése után felvette a mérkőzés ritmusát a Pest megyei együttes, ám a címvédő hatékonyabb támadójátéka és jobb kapusteljesítménye miatt a szünetig tovább nőtt a különbség.

Mikler Roland a második félidőben is remekül védett, így a dunántúliak gyors ellentámadások végén is számos alkalommal eredményesek voltak. A 49. percben a húsz gólt is elérte a különbség, a veszprémiek megengedhették maguknak, hogy színezzék a játékot, így is a vártnál magabiztosabb győzelmet arattak.

David Davis, a Telekom Veszprém vezetőedzője: „Az egész mérkőzéssel elégedett vagyok, mindenki nagyon koncentrált volt, úgy jöttünk ki az öltözőből, hogy komolyan vesszük a találkozót, mert egy kupamérkőzést csak így lehet megnyerni. Nagyon büszke vagyok a csapatra, készülünk a holnapi fináléra.”

Mikler Roland: „Ezt a mai napot szerettem volna én is és a csapat is úgy lejátszani, ahogy azt illik. Úgy éreztem a csapaton, hogy lendületben vagyunk és ez holnap is ki fog tartani. Biztos, hogy sokat kivett belőlünk ez a mai mérkőzés, de a vasárnapi döntőre elfelejtjük a fáradtságot.”

A második elődöntőben eleinte felváltva vezettek a csapatok, majd a – csapatkapitányukat, a svéd Jonas Källmant hátsérülés miatt nélkülöző – szegediek két percen belül háromszor voltak eredményesek, így sikerült ellépniük ellenfelüktől (12-9). Ekkor Juan Carlos Pastor vezetőedző lehetőséget adott a cserejátékosoknak, akik a szünetig tartották a különbséget.
A második félidő elején a Balatonfüred felzárkózott, de a bajnoki címvédő Szeged egy 5-1-es sorozattal újra megnyugtató előnyre tett szert. A folytatásban némi meglepetésre a fürediek játszottak pontosabban, és 4-1-es szériájuk miatt Juan Carlos Pastornak időt kellett kérnie. Az edzői tanácsok hatására a szegediek ismét elhúztak, kilenc perc alatt mindössze egy gólt kaptak, így végül magabiztosan győztek.

Juan Carlos Pastor, a Mol-Pick Szeged vezetőedzője: „Akkor tört meg a mérkőzés, amikor elkezdtünk jobban védekezni. Úgy játszottunk, hogy már a holnapi meccsre készültünk, így próbáltunk több játékosnak is lehetőséget adni. Holnap nagyon nehéz találkozó vár ránk, úgy gondolom, hogy belőlünk több energiát vett ki az elődöntő, mint a Veszprémből, de nagyon szeretnénk megnyerni a kupát.”

Balogh Zsolt: „A Füred nagyon jól játszott, felszabadultak voltak végig, mi pedig álmosan kezdtük a találkozót. A végére viszont elfáradt az ellenfél is, forgatták a csapatot. Nagyon jó meccset játszottunk, gratulálok a Fürednek, biztos voltam benne, hogy sokáig partiban lesznek, de végül nem lett olyan szoros a meccs.”

A hatszoros aranyérmes Szeged a 22. döntőjére készül, ellenfele a 27-szeres győztes Veszprém lesz, amely a 37. kupafináléját játssza vasárnap 16 órától. A két csapat huszadik alkalommal találkozik a Magyar Kupa döntőjében.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, elődöntő:

Telekom Veszprém-RotaChrom Dabas 38-16 (16-6)
Veszprém: Mikler, Sterbik (kapusok), Blagotinsek 2, Gajic 7, Ilic 6 (3), Lékai 1, Mackovsek, Mahe 3, Manaskov 4, Marguc 2, Nagy 1, Nenadic 4, Nilsson 5, Strlek 2, Szuharev 1, Terzic.
Dabas: Holló, Pallag (kapusok), Ács, Bíró 1, Borsos 1, Garajszki, Halász, Kekezovity 1, Kiss 1, Klyuyko, Országh 1, Perisic 6 (4), Shinnosuke, Simovic 1, Szöllősi 3, Zakics 1 (1).

MOL-Pick Szeged – Balatonfüredi KSE 33-26 (16-13)
Szeged: Alilovic, Sego (kapusok) Balogh 6 (1), Bánhidi 3, Blazevic, Bodó 4, Bombac 2, Canellas 4, Gaber 3, Henigman, Kasparek 1, Maqueda 1, Rodriguez 4, Sigurmannsson 4 (1), Sostaric, Sunajko 1.
BKSE: Bősz, Fazekas (kapusok), Bóka 3, Da, Déber 1, Határ, Hornyák 2, Kemény 1, Máthé 4 (2), Németh 1, Orbán, Semenov 2, Szita 5, Szöllősi 3, Szöllősi, Topic 4.