Isztambuli vereséggel zárt a negyeddöntős DVTK

A DVTK Hun-Therm simán, 95-71-re kikapott kedden a címvédő és listavezető török Fenerbahce vendégeként a női kosárlabda Euroliga csoportkörének 14., utolsó fordulójában, így egyelőre kérdéses, hogy pályaelőnnyel várhatja-e majd a negyeddöntőt.

Isztambul
Aho Nina és Sevgi Uzun. Fotó: FIBA.basketball

Völgyi Péter együttese múlt szerdán 9/4-re rontotta győzelmi mutatóját azzal, hogy 84-59-re kikapott a spanyol Valencia vendégeként, de így is maradt az A csoport második helyén a 11/2-vel éllovas Fener mögött. Az utolsó körben a DVTK Isztambulban lépett pályára annak tudatában, hogy ha sikerül legyőznie a bombaerős törököket, akkor megőrzi második pozícióját, és pályaelőnyből várhatja története első Euroliga-negyeddöntőjét.

Más lehetett ugyanakkor a forgatókönyv, ha az NB I-ben 13 forduló után is veretlen magyarok kikapnak a Fenertől, mert akkor 9/5-tel zárnak, az olasz Schio – Juhász Dorka csapata – ugyanakkor 10/4-re módosíthatja mérlegét, amennyiben a 19.45 órakor kezdődő meccsén nyer Valenciában.

A magyar együtteséhez hasonlóan végezhet a Zaragoza, ha szintén 19.45-től megveri odahaza a sereghajtó lengyel Lublint. A négy továbbjutó gárdából az első kettő jut pályaelőnyhöz a rájátszásban, azaz harmadik meccs esetén otthon szerepelhet.

Az isztambuli találkozón aztán gyorsan egyértelművé vált, hogy a diósgyőriek nem tudják borítani a papírformát. A Fenerbahce ugyanis ellenállhatatlanul játszott az első negyedben, alig rontott dobást és 35 pontot szerzett a magyar gárda 16-jával szemben.

A tompán és pontatlanul kosárlabdázó DVTK a folytatásban sem javult fel, így a félidőre gyakorlatilag eldőlt a találkozó (55-27)

A harmadik negyedtől kiegyenlítettebb volt a játék, a negyedik szakaszt pedig meg tudta nyerni Völgyi Péter együttese, mely végül 24 pontos vereséggel zárt.

Völgyi Péter, a DVTK vezetőedzője

„Félelmetes sebességgel és precíz külső dobásokkal indította a mérkőzést a Fenerbahce, faultokkal kellett volna kizökkentenünk őket a ritmusukból. A következő negyedben már kezdtünk tempóban közeléíteni a törökökhöz, a második félidőben egyenrangú partnerei voltunk az Euroliga-győzelemre is esélyes csapatnak. Időnként látványos kosarakkal is meg tudtuk örvendeztetni szép számú szurkolótáborunkat, akiknek ismét nagyon szépen köszönjük a támogatást!”