Izgalmas hajrában győzött a dán válogatott

Dánia válogatottja pénteken 30-29-re legyőzte Svédország csapatát a Franciaországban zajló női kézilabda Európa-bajnokság első fordulójában.

Sandra Toft az utolsó percben kivédte Nathalie Hagman büntetőjét. Fotó: Anze Malovrh / Kolektiff Images

A nantes-i A csoportban a skandináv csapatok rangadóján remekül kezdtek a svédek (5-1), és bár a dánok hamarosan felzárkóztak, az Érd korábbi balátlövője, Jamina Roberts vezérletével egy gólt megőrzött előnyéből Svédország együttese a szünetig.

Dánia a második felvonás elején vezetett először, de nem tudott ellépni ellenfelétől. A rendkívül izgalmas hajrában Trine Östergaard öt másodperccel a vége előtt a dánoknak szerzett vezetést, majd a Győri Audi ETO KC balátlövője, Anne Mette Hansen szabálytalansága miatt időntúli büntetőhöz jutottak a svédek. Mivel Sandra Toft kivédte Nathalie Hagman lövését, a dánok értékes győzelemmel kezdték a tornát.

Nancyban, a B csoportban Montenegró magabiztosan legyőzte Szlovéniát, a Debrecen balátlövője, Jelena Despotovic háromszor volt eredményes.

Női Európa-bajnokság, csoportkör, 1. forduló

A csoport (Nantes):

Dánia-Svédország 30-29 (15-16)
Gól: Mette Tranborg 7, Anne Mette Hansen 5, Heindahl 4, Hojlund 4, Trine Östergaard 4, Stine Jörgensen 2, Offendal 1, S.B. Nielsen 1, Pedersen 1, Woller 1, ill. Nathalie Hagman 7, Isabelle Gullden 5, Jamina Roberts 4, Massing 3, Mellegard 3, Blomstrand 2, Lagerquist 2, Alm 1, Gustin 1, Stromberg 1.

Szerbia-Lengyelország 33-26 (13-14)
Gól: Katarina Krpez-Slezak 11, Jelena Lavko 5, Jovana Sztoiljkovics 5, Andrea Lekics 3, Tamara Radojevics 3, Szanja Radoszavljevics 3, Cvijics 2, Pop-Lazics 1, ill. Karolina Kudlacz-Gloc 6, Kinga Grzyb 5, Kinga Achruk 4, Aneta Labuda 4, Kobylinska 3, Drabik 1, Lisewska 1, Janiszewsska 1, Zych 1.

B csoport (Nancy):

Montenegró-Szlovénia 36-32 (18-12)
Gól: Jovanka Radicevic 7, Durdina Jaukovic 6, Tatjana Brnovic 5, Majda Mehmedovic 4, Milena Raicevic 4, Despotovic 3, K. Bulatovic 2, Ramusovic 2, A. Bulatovic 1, Grbic 1, Rajcic 1, ill. Ana Gros 8, Tamara Mavsar 7, Beganovic 5, Stanko 5, Ferfolja 3, Zulic 3, Amon 1.