Izlandi meglepetés a magyar csoportban

Az olimpiai és világbajnok Dánia nagy meglepetésre 31-30-ra kikapott Izlandtól az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság szombati játéknapján Malmőben.

Arnor Thor Gunnarsson szívesen szelfizett az izlandi szurkolókkal. Fotó: Anze Malovrh / kolektiff

A több mint 10 ezer szurkolója előtt játszó dán válogatott a szoros első félidőt követően a második felvonás elején egy 4-0-s sorozatot produkált, de az izlandiak a folytatásban egy 6-1-es szériával fordítottak. Dánia az 55. percben megint egyenlített, a továbbiakban viszont már csak egyszer talált be, így Izland – a tízgólos Aron Palmarsson irányításával – nagy meglepetésre nyerni tudott a csoportkör első fordulójában.

A Telekom Veszprém dán irányítója, Rasmus Lauge Schmidt ötször volt eredményes.

Grazban és Trondheimben már a második fordulót rendezték. Az A csoportban Montenegró egy góllal legyőzte Szerbiát. A MOL-Pick Szeged szerb jobbszélsője, Bogdan Radivojevic négyszer talált be, a Cegléd montenegrói beállója, Nemanja Grbovic mind az öt lövését gólra váltotta.

A C csoportban a címvédő spanyolok magabiztosan győzték le a németeket. A Szeged spanyol légiósai közül a jobbátlövő Jorge Maqueda négy, a balátlövő Joan Canellas három gólt dobott.

E csoport (Malmö):

Izland-Dánia 31-30 (15-15)
Magyarország-Oroszország 26-25 (14-13)

A csoport (Graz):

Montenegró-Szerbia 22-21 (11-10)
Horvátország-Fehéroroszország 31-23 (15-10)

Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Fehéroroszország 2 (58-61), 3. Montenegró 2 (43-48), 4. Szerbia 0

C csoport (Trondheim):

Spanyolország-Németország 33-26 (14-11)
Hollandia-Lettország 32-24 (16-10)

Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Németország 2 (60-56), 3. Hollandia 2 (55-58), 4. Lettország 0