Jakabos Zsuzsanna újabb sikere

Jakabos Zsuzsanna 200 méter vegyesen is a legjobbnak bizonyult a Kaposváron zajló rövidpályás úszó országos bajnokságon.

Jakabos Zsuzsanna

A győriek 32 esztendős versenyzője ahogy csütörtökön 100 méter vegyesen, úgy pénteken 200-on is a leggyorsabb volt, a tokiói játékok óta először versenyző háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka ezúttal negyedik lett.

Jakabos Zsuzsanna: „Rengeteg számot úszom, minden nap kábé két váltót – tipikus országos bajnokság. Megbeszéltük az edzőimmel, hogy ezen az ob-n inkább olyan számokat vállalok, amiket nem szoktam, igaz, ez a 200 vegyes kakukktojás, de úgy voltunk vele, hogy leúszom, már csak becsületből is… Élveztem, jó verseny volt, a győzelemnek meg nagyon örülök!”

Múlt héten, a kazanyi rövidpályás Európa-bajnokságon Szabó Szebasztián 50 méter pillangón világcsúccsal nyert – emellett 100 pillangón és 50 méter gyorson sem talált legyőzőre -, az ob-n azonban nem állhatott rajtkőre, távollétében pedig Holoda Péter nyerte a számot.

Holoda Péter: „Ez egy kiváló, szoros verseny volt, meg kellett küzdeni a győzelemért, pár tizeden belül volt mindenki. Pontosan az ilyen versenyek kellenek ahhoz, hogy fejlődjek. Mindig tanulunk és megyünk tovább, hogy amikor igazi tét van, akkor jobban menjen!”

Csütörtökön Senánszky Petra akárcsak a délelőtti előfutamban, az esti döntőben is magyar csúccsal nyert 50 méter gyorson.

Az uszonyos úszásban többszörös világbajnok versenyző a csütörtöki nyitónapon az előfutamban Hosszú Katinka 2014-es, 24.43-as rekordját adta át a múltnak, a fináléban aztán további hét századot javulva 24.30 másodperces idővel csapott célba.

Hosszú Katinka első alkalommal versenyzett a tokiói játékok óta: a háromszoros olimpiai bajnok klasszis 100 méter vegyesen volt érdekelt, és ugyan az előfutamból a legjobb idővel került a döntőbe (1:00.34), a fináléban Jakabos Zsuzsanna és Sebestyén Dalma is megelőzte őt.

Férfi 200 méter pillangón nem lehetett ott a szám nagymedencés olimpiai bajnoka, a múlt héten Kazanyban a 25 méteres medencében rendezett Európa-bajnokságon ezüstérmes Milák Kristóf, mivel a tatár fővárosban szerepelt társaihoz hasonlóan házi karanténba került – Jakabos Zsuzsannának és Mihályvári-Farkas Viktóriának hamarabb véget ért a bezártság. Milák távollétében Tekauer Márk nyerte a számot.

4×50 m vegyesváltó:
1. Kőbánya SC (Telegdy Ádám, Horváth Dávid, Tekauer Márk, Tompos Zoltán) 1:37.53 perc
2. BVSC-Zugló 1:37.97
3. HÓD Úszó SE 1:40.5

4×200 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Csicsáky Péter, Kovács Benedek Bendegúz, Kőhalmi Kornél Barnabás, Németh Nándor) 7:11.14 perc

3. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 2:10.81

1. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Gyurinovics Fanni, Galamb Szimonetta, György Réka) 1:52.22 perc
2. Győri Úszó SE. 1:53.18
3. Nyíregyházi SC 1:55.89

1. Vasas SC (György Réka, Gyurinovics Lili, Szabó-Feltóthy Eszter, Gyurinovics Fanni) 7:59.23 perc
2. UTE 8:02.22
3. Szegedi Úszó Egylet 8:03.77

4×50 m vegyes gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Szentes Bence, Giczi Mátyás Zsolt, Safrankó Sára, Jakabos Zsuzsanna) 1:34.50

4×50 m vegyes vegyesváltó:
1. Stamina TK (Szilágyi Gerda, Börcsök Dániel, Ollé Mónika Beatrix, Nell Olivér) 1:43.89 perc
2. Győri Úszó SE 1:44.02
3. Kőbánya SC 1:45.92

4×100 m vegyes gyorsváltó:
1. Budafóka XXII. SE (Márton Richárd, Zombori Gábor, Rátkai Zsófia, Molnár Dóra) 3:26.55 perc