Jégkorong: szétlövés után nyert a Fehérvár

A Fehérvár hazai jégen szétlövéssel 3–2-re legyőzte a Bratislava Capitalst az osztrák jégkorongliga szerdai mérkőzésén.

Fotó: Soós Attila

Pozitívum, hogy háromszor győzött, negatívum, hogy három hét és három nap után játszott ismét ICEHL-meccset a Hydro Fehérvár AV19. Az meg inkább csak érdekesség, hogy az ugyancsak hármas sikersorozatnál tartó Bratislava Capitals ellen most először, hiszen a szlovák csapat a liga újonca, úgyhogy az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban sem járt még. De az első tapasztalat alapján nem is szeret majd idejárni.

Mondjuk, utóbbi tekintetében szerda este már a kezdés előtt nyertek a mieink, hiszen „csak” hárman hiányoztak a csapatból. Az más kérdés, hogy közöttük volt a kezdőkapus és a legjobb mezőnyjátékos is, névleg a kanadai-horvát Michael Ouzas és Hári János, a harmadik nélkülözött meg Szita Donát volt

Van tehát, minek örülni, hiszen jobbára egészséges a Fehérvár, sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte, egyúttal fellépett a dobogóra – csütörtök reggel viszont irány Karintia!

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA (ICE), ALAPSZAKASZ
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–BRATISLAVA CAPITALS (szlovák) 3–2 (1–0, 0–1, 1–1, 0–0, 1–0) – sz.

FEHÉRVÁR: JANUS – Stipsicz, T. CAMPBELL – Caruso, Horváth M. – Geiger, Szabó D. – Szabó B. – Hargrove (1), BARTALIS 1, Kuralt – Mihály Ákos (1), SARAUER 1 (1), PETAN 1 (1) – Erdély Cs., Kahkönen, Reisz – Sárpáti, Péter A. Edző: Antti Karhula