Jól hajrázott a címvédő Gyergyói HK a magyar bajnok ellen

Az előző idény döntőjének „visszavágóján” a címvédő Gyergyói HK kétgólos hátrányból fordított a záró harmadban, és 3-2-re győzött a vendég magyar bajnok, ezüstérmes Ferencváros ellen a jégkorong Erste Liga pénteki fordulójában.

Farkas Lőrinc a 6. percben szerzett vezetést a sérülések és eltiltások miatt tartalékos, listavezető vendégeknek, akik a folytatásban sorra kapták a kiállításokat, ám mégis tudták növelni előnyüket Adam Brady révén. A második játékrészben sokat támadott a címvédő, de Arany Gergely ebben a szakaszban mind a húsz lövést kivédte.

A záró felvonás elején a GYHK 1:20 perc alatt egyenlített, aztán az 52. percben Fejes Nándor éppen akkor talált be, amikor a rivális emberhátrányát követően éppen kiegészült.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Nem titok, hogy kevesen vagyunk, de volt három sorunk, és le a kalappal, ahogy küzdöttek és hajtottak. A végére egy picit elfogytunk, ez látszódott, az egyedüli esélyünk az lehetett, hogy megpróbáljuk a helyzeteinket a legnagyobb mértékben értékesíteni. Az volt a cél, hogy erőt spóroljunk és kibekkeljük a végéig, de ez nem sikerült, nem volt elég a kétgólos előny. Ennek ellenére gratulálok a játékosaimnak a hozzáállásukhoz!”

Szilassy Zoltán, Gyergyói HK vezetőedzője

„A Fradi a liga jelenlegi listavezetője, kiváló csapat, még így rövidebben is kiválóak, és a kapusuk is nagyon jól védett. Az apró részletek a fontosak, amelyek meghozzák a győzelmet, és ma sokkal több részlet a helyén volt, mint amennyi nem. Nagyon sokat jelent nekünk, hogy két fontos centerünk visszatért, egyből feljavult a korongbirtoklási időtartam, ezáltal nemcsak egy-, hanem rögtön három sorral váltunk veszélyesebbé. Örülünk a három pontnak, hisz mindenki nagyon közel van egymáshoz ebben a bajnokságban.”

A másik két erdélyi összecsapáson ugyancsak hazai győzelem született. Brassóban a DEAC erejéből 3-0 után két gólra futotta, míg Csíkszeredában az Újpest hiába vezetett, Sofron István két gólt is előkészített, majd a Sportklub a hajrában újabb két találatot szerezve 4-1-re nyert. A székely együttes sorozatban hetedszer diadalmaskodott.

Megszakadt a hat vereségből álló sorozata a Dunaújvárosi Acélbikáknak, mivel 5-2-re legyőzték otthon a DVTK Jegesmedvék csapatát. A meccs derekáig 1-0-ra vezettek a hazaiak, majd gyors gólváltást követően, a harmadik harmadban többek között a lett Pauls Svars gólpasszainak és találatának köszönhetően végül simán eldöntötték az ütközetet.

A BJA 4-2-re legyőzte a sereghajtó FEHA19 együttesét, ezzel három pontra csökkentette hátrányát a korábban Gyergyószentmiklóson vereséget szenvedő, éllovas Ferencváros mögött. A székesfehérvári alakulat sorozatban kilencedszer kapott ki.