Jól hajrázott az FTC-Telekom

Jó hajrájának köszönhetően a társbajnok FTC-Telekom 4-3-ra legyőzte a sereghajtó Dunaújvárost a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján. A DEAC simán nyert a Vasas otthonában.

Hatalmas fővárosi helyzettel indult a mérkőzés, de Jason Bacashihua óriásit védett. Az FTC emberelőnye alatt is komolyan nyomott, és Tóth Gergő a 7. percben vezetést szerzett, lövését a hazai kapus bevédte. Még a szünet előtt érvénytelen gólig jutottak a vendégek, magas bot miatt nem változott az állás.

A fordulást követően gyorsan egyenlített a DAB, Szappanos Dávid a hátsó palánkról visszapattanót értékesítette egy centerezés után. Ahogy rendezte sorait az FTC, sorra dolgozta ki a ziccereket, de Bacashihua remekelt. Sőt, emberhátrányban Hugo Turcotte ugrott ki, és szépen lőtt a jobb felső sarokba.

A játékot irányító vendégektől Kóger Dániel egyenlített a 38. percben. Azari Zsolt szólóból betalálhatott volna, ám Nagy Kristóf lábbal hárított.

A harmadik harmadot is jobban kezdte a Dunaújváros, Martin Louis St.Pierre emberelőnyös lövése egy védőn változtatott irányt.

A ferencvárosiak nagyobb fokozatba kapcsoltak, és előbb egy meg nem adott gólt szereztek, majd az 52. percben Németh Attila kotort be egy lecsorgót. Ekkor is videóztak a játékvezetők, ám ezt a találatot megadták. Bő két perc múlva Justin Hodgman lövése talált utat a kapuba, és így elvitte a három pontot az FTC.

A DEAC simán nyert a Vasas otthonában

Villámrajtot vett az esélyesebb Debrecen, és bő kilenc perc után már 4-0-ra vezetett úgy, hogy közben emberhátrányban is betalált. A folytatásban a különbség megmaradt, biztosan vitte el a három pontot a hajdúsági gárda Káposztásmegyerről.

Erste Liga, alapszakasz:

Dunaújvárosi Acélbikák – FTC-Telekom 3-4 (0-1, 2-1, 1-2)
Gól: Szappanos Dávid (21.), Hugo Turcotte (31., emberhátrányban),  Martin Louis St.Pierre (44., emberelőnyben), ill. Tóth Gergő (7.), Kóger Dániel (38.), Németh Attila (52.), Justin Hodgman (55.)

Opten Vasas HC-DEAC 2-6 (1-4, 1-1, 0-1)
Gól: Németh Árpád (15., emberelőnyben, Kalvis Ozols (39.), ill. Jan Dalecky (3:10), Jakub Izacky (3:57, 47. emberelőnyben), Kiss Roland (6., emberhátrányban), Vladislav Kulesov (26.),

1. DEAC 23 13 2 2 6 90-68 45 pont
2. FTC-Telekom 22 10 5 3 4 85-73 43
3. MAC HKB Újbuda 21 9 4 3 5 88-61 38
4. UTE 22 10 3 2 7 90-78 38
5. Corona Brasov Wolves 13 9 2 2 – 55-26 33
6. Gyergyói Hoki Klub 19 6 2 5 6 50-60 27
7. Sport Club Csíkszereda 11 6 – 2 3 55-44 20
8. Opten Vasas HC 19 5 – 2 12 54-73 17