Joselu három perc alatt duplázott a Bayern München ellen

A spanyol bajnok Real Madrid a csereként beállt Joselu duplájával hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így 4-3-as összesítéssel bejutott a fináléba.

Joselu

Az első félidőben mindkét együttes támadó felfogásban futballozott, ennek megfelelően a hazaiak és a vendégek előtt is adódott komoly gólszerzési lehetőség. A Bayern kapujában Neuer védett nagyot egy madridi ziccernél, míg a másik oldalon Gnabry passza volt pontatlan Kane irányába, ezért nem került előnybe a német csapat.

A hivatalos statisztikai adatok szerint labdabirtoklásban és kapura lövési kísérletek számában a Real volt fölényben, de mindkét gárda két alkalommal talált csak kaput.

Fordulás után megélénkülni látszott a mérkőzés, Vinícius a második félidő elején többször is jól húzott el a bal oldalon, de előbb a bajor védelem blokkolta a beadását, majd Rodrygo tévesztett célt öt méterről.

Neuer nem sokat „pihenhetett”, percekkel később ugyanis egy szabadrúgást kellett hárítania, majd a bal oldalról ezúttal a védők közé betörő Vinícius életerős lövését tornászta a kapu fölé. A Bayern aztán egy gyors ellenakció végén megszerezte a vezetést.

A 68. percben egy müncheni ellentámadásnál Kane remekül vette észre a bal oldalon meginduló Alphonso Daviest, aki a labda megszelídítése után a hátráló Rüdiger mellett lövőhelyzetet alakított ki magának és nagyon pontosan csavart Lunin kapujának bal oldalába (0-1).

Egyre feszültebbé váltak a madridiak, akiknek néhány perccel később esett gólját videóbírózás után érvénytelenítette a játékvezető: a találat előtt Nacho két kézzel, a nyakánál fogva lökte arréb Kimmichet a bajorok kapuja előtt.

Már-már úgy tűnt, hogy a müncheniek bravúros diadalt aratnak Madridban és döntőbe jutnak, a Real azonban a csereként beállt Joselu duplájával négy perc alatt fordított, igaz, a hazaiak második gólját a videóbíró les miatt vizsgálta, de a találat végül érvényben maradt.

A 88. percben Vinícius 17 méterről leadott lövését nem tudta megfogni Neuer, a labda a kapus mellkasáról lepattant, a berobbanó Joselu pedig közelről a hálóba pofozta azt (1-1).

A Real Madrid a kapujához szegezte a Bayernt.

A 90+2. percben Rüdiger bal oldalról, élesen középre lőtt labdáját a leshatárról kiugró Joselu pattintotta a jobb belsővel a kapu közepébe (2-1).

Joselu az elődöntőket és a döntőket figyelembe véve mindössze a negyedik olyan játékos a BL történetében, aki csereként beállva duplázott.

Már a 113. percben járt a meccs,  amikor Joshua Kimmich küldött még egy felívelést a hazaiak kapuja elé. Matthijs de Ligt és Noussair Mazraoui startolt rá, abszolút a leshatáron, vagy azon túl, a labdát végül utóbbi elől fejelte ki Ferland Mendy.

Mivel a játékvezetői asszisztens eltért attól az iránytól, hogy ha lest látott, akkor is csak a veszély elhárultával emeli fel a zászlót, Szymon Marciniak játékvezető belefújt a támadásba és kifelé ítélt szabadrúgást, pedig pillanatokkal később a lecsorgót begyűjtő Thomas Müller passzából De Ligt a hálóba lőtt.

Mivel az ítélet a befejezés előtt történt a VAR már nem léphetett közbe – és így képernyőre sem került a megszokott vonalazós bizonyíték.

A holland védő a lefújást követően azt nyilatkozta, hogy az asszisztens elnézést kért, amiért a régi szokás szerint járt el, és nem várt ki a jelzést.

„Ez egy katasztrófa volt. A szabályok egyértelműek, végig kellett volna engedni az akciót. (…) Tökösnek kell lenned ahhoz, hogy egy ilyen akció közben beintsd a lest. (…) Ez egy BL-elődöntő, itt nincs idő arra, hogy kétszer egymás után megsértsd a szabályokat, majd elnézést kérj. Itt mindenki a határait feszegeti és mindenkitől azt várjuk, hogy hibátlanul játsszon, s ez a játékvezetőkre is igaz. Ha nem tudsz a legmagasabb szinten bíráskodni, akkor a bocsánatkérés nem sokat ér, még akkor sem, ha sportemberként persze elfogadjuk”

– dühöngött  Thomas Tuchel, a Bayern München vezetőedzője, miután Matthijs de Ligt a meccs után elmondta, hogy a partjelző elnézést kért tőle az eset miatt.

A Real Madrid mestere, Carlo Ancelotti önmagához képest szokatlan módon „visszaszólt” német kollégájának

„A játékvezető belefújt a sípjába, mi pedig megálltunk. Lehet, hogy nem volt les, de ha a Bayern emiatt a gól miatt panaszkodik, akkor mi is reklamálunk a saját meg nem adott gólunk miatt, mert Kimmich egyértelműen feldobta magát”

– fogalmazott az olasz szakember.

A Bayern München 2012 után zár ismét úgy egy idényt, hogy nem nyer trófeát, 14 évvel ezelőtt Jupp Heynckes irányításával a német bajnokságban, a Német Kupában és a BL-ben is másodikként végzett.

A története 18. európai kupadöntőjére készülő, ezzel rekorder Real a trófeáért a Borussia Dortmunddal küzd majd meg.

A döntőt június 1-jén rendezik a londoni Wembley Stadionban.