Jovics öt gólt szerzett a Fortuna Düsseldorf ellen

A német kupagyőztes Eintracht Frankfurt hazai pályán fogadta péntek este a Fortuna Düsseldorf csapatát. A szerb Luka Jovics ötször vette be Michael Rensing kapuját.

Luka Jovics. Fotó: eintracht.de

A 18. percbenegy remek kiugratás után Luka Jovics át- és egyben kapu mellé emelte a labdát. Két perccel később büntőhöz jutottak a hazaiak, Sebastien Haller jobb lábbal a kapu bal oldalába helyezett (1-0).

A 26. percben a szerb Filip Kosztics beadása után honfitársa Luka Jovics hat méterről, egy szenzációs mozdulattal, kapásból lőtt a hálóba. Jovics oldalra elvetődve, „ollózva” bal lábbal bombázott a léc alá (2-0).

A 34. percben Haller tette vissza a labdát Jovicsnak, aki 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (3-0).

Az 50. percben egyóriási védelmi hiba után Haller a kapuson átemelve talált a hálóba (4-0). Három perccel később a csereként beállt Dodi Lukabakio szépített, a 21 éves belga középpályás remek cselek után, 16 méterről, bal lábbal lőtte ki a jobb alsó sarkot (4-1).

Az 55. percben a bal szélen felfutó Kosztics adta be a labdát Jovicsnak, aki a kapunak hátal vette át a játékszert, majd egy 180 fokos fordulat után, 11 méterről, jobb lábbal lőtt a kapuba (5-1).

A 69. percben Jovics 15 méterről ballal lőtt, a labda a jobb kapufáról vágódott be a hálóba (6-1). Három perccel később Haller beadása után Jovics fejjel is eredményes volt (7-1).

Jovics az első szerb, aki mesterhármast ért el a német élvonalban, s a legfiatalabb, aki ötször talált a hálóba egyazon meccsen.

Győzelmével a Frankfurt a hatodik helyen áll a német élvonalban, a Düsseldorf pedig az utolsó.

Bundesliga, 8. forduló:

Eintracht Frankfurt–Fortuna Düsseldorf 7–1 (3-0)
Gól: Haller (20., 11-es 50.), Jovics (26., 34., 55., 69., 72.), ill. Lukebakio (53.)