Juhász Janka ezüstérmes 1500 méter gyorson

juhasz jankaJuhász Janka ezüstérmet szerzett 1500 méteres gyorsúszásban a bakui Európa Játékok csütörtöki versenynapján.

A kiskunhalasi úszó a döntőben az ötös pályán hatalmas csatát vívott a mellette úszó spanyol riválisával, akivel fej-fej mellett haladt. Janka féltávnál elvesztette a sapkáját, ami azonban nem zavarta meg a folytatásban. A magyar lány egyre jobban elhúzott ellenfeleitől, sokáig vezetett, miközben az olasz, egyes pályán úszó Schiazzano utolérte, átvette a vezető pozíciót. Juhász nem adta fel, az utolsó 50 méteren mutatott hatalmas hajrában végül 22 századdal szorult le a dobogó legmagasabb fokáról.

A sportoló hat másodperccel javította meg egyéni legjobbját. Szerette volna megdönteni Kapás Boglárka rekordját, ez nem sikerült, de mint a mob.hu-nak elmondta, így is nagyon boldog.

„Az utolsó száz méteren mondtam magamnak ‘hú Janka, meg kell csinálnod!’, majd az utolsó ötvenen, hogy ‘ezt már nem engeded el’ – és akkor kezdtem igazán sprintelni” – emlékezett vissza futamára, majd azt is elmondta, a 800-on elért hatodik helyezése után elkeseredett.

„Nehét volt, edzőmmel, Novotny Attilával le is ültünk beszélgetni, és mondtam magamnak ‘Janka, most ebből fel kell állni’. Ez ment végig a fejemben, este azon gondolkodtam, hogy úszom az 1500-at. De sikerült! Boldog vagyok, örülök az ezüstéremnek.”

Rajta kívül még ketten úszhattak a magyarok közül a csütörtöki döntőkben: Sós Dániel (2:02.76 p) negyedik lett 200 méter vegyesen, Tekauer Márk (2:01.23) pedig nyolcadik 200 méter pillangón.

Juhász a magyar küldöttség 18. érmét szerezte az Európa Játékokon, ahol ez volt a második magyar úszóérem. Szerdán Bonecz Boglárka nyert bronzot 200 méter pillangón.