Kabangu győztes gólt szerzett Mezőkövesden

Mezőkövesd, 2017. augusztus 19. A mezőkövesdi Baracskai Roland (b) és a kispesti Bobál Dávid a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójában játszott Mezőkövesd Zsóry FC - Budapest Honvéd mérkőzésen Mezőkövesden 2017. augusztus 19-én. Mezőkövesd Zsóry FC - Budapest Honvéd 1-2. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Baracskai Roland (b) és Bobál Dávid küzd a labdáért. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A címvédő Budapest Honvéd a hajrában szerzett góllal 2-1-re nyert a Mezőkövesd otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga hatodik fordulójának szombati játéknapján, s így továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, de negyedóra elteltével átvette az irányítást a bajnokcsapat, amely egy szögletet követően meg is szerezte a vezetést. A folytatásban is a fővárosiak voltak veszélyesebbek, de a mezőkövesdieknek is akadt egy-két helyzete.

A második félidő Honvéd-rohamokkal kezdődött, Tujvelnek többször is védenie kellett. A házigazdák eleinte kontrákkal próbálkoztak, majd fokozatosan egyre többet birtokolták a labdát, s egy szép támadás végén sikerült egyenlíteniük a csereként beállt Baracskai fejesgóljával. A hajrában a Honvéd tett többet a győzelemért, előbb kapufáig jutott, majd végül Kabangu révén a három pontot érő gólt is sikerült megszereznie.

OTP Bank Liga, 6. forduló:

Mezőkövesd — Budapest Honvéd 1-2 (0-1)
Mezőkövesdi Városi Stadion, 3215 néző, v.: Erdős
Gól: Baracskai (72.), illetve Baráth (22.), Kabangu (94.)
Mezőkövesd: Tujvel – Farkas, Hudák, Pillár, Szalai – Tóth B. (Veselinovic, 49.), Keita, Vadnai (Baracskai, 59.), Cseri –  Strestík, Koszta (Fótyik, 83.)
Budapest Honvéd: Gróf – Latifu (Deák, 64.), Lovric, Laczkó (Kabangu, 71.), Bobál D., Baráth – Nagy G., Kamber, Herjeczki – Danilo, Lanzafame.

A Puskás Akadémia nyerte az újoncok csatáját

A Puskás Akadémia nyerte az újonc csapatok csatáját a labdarúgó OTP Bank Liga hatodik fordulójának szombati játéknapján, ugyanis 2-1-re legyőzte a vendég Balmazújvárost.

A Puskás Akadémia kezdte jobban a mérkőzést, melynek köszönhetően hamar vezetést szerzett. A bekapott gól hatására aktívabb lett a Balmazújváros is, de Hegedűs bravúrja megakadályozta az egyenlítést. A szünet előtt egy hatalmas védelmi és kapus hiba révén mégis a felcsútiak növelték előnyüket.

Az egész mérkőzésen jól futballozó Knezevic a gólja után a kapufát találta el a második játékrész kezdetén, míg a Balmazújvárost érezhetően megfogta a második bekapott gól. Ennek ellenére a hajdúságiak büntetőből szépítettek. A hátralévő időben a vendégek nem tudták átjátszani a hazaiak védelmét, így Pintér Attila együttese biztosan őrizte meg minimális előnyét a lefújásig, ezzel megszerezte idénybeli első győzelmét.

Puskás Akadémia — Balmazújváros 2-1 (2-0)
Felcsút, Pancho Aréna, 1000 néző, v.: Solymosi
Gól: Molnár G. (8.), Knezevic (45.), illetve Arabuli (64., 11-es)
Puskás Akadémia: Hegedűs L. – Knezevic, Heris, Hegedűs J., Osváth – Márkvárt, Mevoungou – Molnár G. (Szécsi, 73.), Balogh B., Szakály P. (Sallai, 64.) – Diallo (Vanczák, 84.)
Balmazújváros: Horváth L. – Habovda, Tamás L., Rus, Uzoma – Vajda, Sigér (Maiszuradze, 82.), Haris – Arabuli, Andric (Rácz, 68.), Zsiga (Kovács Á., 69.)

Döntetlen Újpesten

Óriási újpesti helyzettel kezdődött a találkozó, ez kimaradt, a túloldalon azonban egy elképesztő kapushiba miatt vezetést szerzett a Diósgyőr. A folytatásban a lila-fehérek futottak az eredmény után, azonban kis híján újfent a miskolciak szereztek gólt, de Óvári ziccert hibázott.

A szünet után az Újpest futballozott fölényben, s elsősorban a cserejátékosoknak – Simon, Tischler és Angelov – köszönhetően egyre több helyzetet is kidolgozott. Az egyenlítés végül éppen Angelov révén sikerült a 81. percben a hazaiaknak, a hajrában végül a Diósgyőr előtt adódtak „meccslabdák”, de maradt a döntetlen.

Újpest FC — Diósgyőri VTK 1-1 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, zár kapuk mögött, v.: Vad II
Gól: Angelov (81.), illetve Makrai (12.)
Kiállítva: Szarka (90.)
Újpest FC: Pajovic – Szűcs K., Litauszki, Bojovic, Mohl – Nagy D. (Tischler, 56.), Windecker, A. Diallo – Zsótér, Novothny (Angelov, 71.), Pauljevic (Simon K., 70.)
Diósgyőri VTK: Antal – Nagy T., Karan, Lipták, Tamás – Vela, Busai, Kocsis G. (Oláh B., 78.), Óvári – Ugrai (Nono, 83.), Makrai (Szarka, 64.