Kaposvár 43 millió forinttal támogatja a városi vízilabdaklubot

kaposvari_VKKaposvár 43 millió forinttal segíti a helyi vízilabdaklubot a 2016/17-es idényben, a tavalyival megegyező támogatásról szóló szerződést Szita Károly (Fidesz-KDNP) polgármester és Dobos Pál klubelnök szerdán írta alá a somogyi megyeszékhelyen.

A dokumentum szerint a Kaposvári Vízlabda Klub ezen felül ötmillió forintot kap, ha élvonalbeli férfi csapata az első hatban végez a bajnokságban és kétmillió forintot, ha bejut a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Szita Károly az eseményen hangoztatta: az önkormányzati támogatás célja nemcsak a vízilabdázók sikeres szerepléséhez szükséges feltételek megteremtése, hanem az is, hogy a fiatalok, a következő generációk egészségesebbek legyenek. Jelezte, ezért tervezi a város egy 50 méteres versenyuszoda építését.

Felidézte: Kaposvár újkori történetének első hivatalos vízilabda-mérkőzését 1912-ben játszották, vízipóló szakosztály pedig 1920-ban, a Kaposvári Turul Sport Egyesület keretein belül jött létre a városban. Hangsúlyozta, hogy a később önállóvá vált és többször újjászervezett kaposvári vízilabdát olyan kiválóságok fémjelzik, mint Adorján József edző, Csík Ferenc olimpiai bajnok és Lengyel Árpád olimpiai bronzérmes úszó, Győrffi Endre, az 1948-as londoni ötkarikás játékokon ezüstérmes magyar válogatott kapusa, Szécsi Zoltán háromszoros olimpiai bajnok, ma a klub férficsapatának edzője, s mások mellett Király Róbert, a 2009-es siketlimpia aranyérmese.

Dobos Pál arról beszélt, hogy a Kaposvári VK-nak mintegy 200 igazolt sportolója van, a várossal példaértékű az együttműködésük, az új uszoda pedig alkalmas lesz nemzetközi mérkőzések lebonyolítására is.

Az 1999 óta működő Kaposvári VK 2011-ben, az ob I/B megnyerésével jutott fel az élvonalba, ahol 2014/15-ben a hetedik, a 2015/16-os idényben a tizenegyedik helyen végzett. A csapat a 2013/14-es Magyar Kupában a harmadik helyet szerezte meg.

A klubot ma Szécsi Zoltán mellett a világbajnok Varga II. Zsolt és a két évvel ezelőtt U18-as vb-győztes csapat tagja, Tóth Kristóf is erősíti.

Egy góllal kapott ki a Kaposvár Kiss Gergőéktől

Az első nyolc perces szakaszban kétszer is a vendég fővárosiak vezettek, miközben mindkét kapuban parádéztak a hálóőrök. A folytatásban aztán eleinte semmi nem akart összejönni. A legnagyobb ziccerek is kimaradtak, ha pedig már a világbajnok Decker Attila is verve volt, hát hárított helyette a kapufa…

A második félidőt hatalmas elánnal kezdte a kaposvári társulat, és sikerült egyetlen gólnyira lefaragnia a hátrányát. A negyedik, utolsó etap sokáig emlékezetes marad. A hatalmasat küzdő házigazda kaposváriak egyenlítettek, utána viszont vendéggólok következtek. 11–9 arányú Honvéd-vezetésnél aztán kitört a „háború” a medence partján, ugyanis a sporik előbb megadták a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely gólját. Hosszú percekig állt a játék, miközben a több száz főnyi lelkes publikum – le a kalappal előttük! – ütemesen skandálta a „vízilabda, szeretünk!”-öt. Ha ez nem is, de az ellenőr meggyőzte a játékvezetőket, így visszavonták a fővárosiak találatát. A legutolsó másodpercben Kovács Olivér lövése talált utat a kapuba, ám ez már csupán szépségtapasz volt.

A Ferencváros döntetlent játszott Egerben

A Ferencváros 10-10-es döntetlent játszott az Eger vendégeként a férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának szerdai játéknapján.

A hazaiak a negyedik negyed közepén 10-8-ra vezettek, de az FTC három másodperccel a meccs vége előtt, kettős emberelőnyben egyenlített.

Dabrowski Norbert így fogalmazott a mérkőzés után: „Jó mérkőzés volt, izgalmas végjátékkal, népszerűsítette a vízilabdát. Szomorú vagyok, nehéz higgadtan értékelni, nálam megnyertük ezt a mérkőzést… Többet teljesítettünk, mint elvárhattam volna.”

Varga Zsolt nyilatkozata: „Erre számítottam. Jó, változatos mérkőzés volt. hol ők, hol mi vezettünk. Az utolsó fázisban elmentek két góllal, úgy tűnt, mintha megnyernék a meccset, de nem adtuk fel. Nagyon tudok hinni ebben a csapatban. Mentünk tovább, ez a szív nagyon tetszett!”

E.ON ob I., 2. forduló

B csoport:

ZF-Eger – FTC-PQS Waterpolo 10-10 (2-2, 3-2, 2-4, 3-2)
Gól: Kovács G. 3, Erdélyi 2, Bedő 1,  Csucskovics 1, Hosnyánszky 1, Lőrincz 1, Vapenszki 1, ill. Madaras 4, Avramovics 1, Marko Csuk 1, Jansik Sz. 1, Katonás 1, S. Mitrovics 1, Varga Dániel 1, Tóth M. 1.

Kaposvári VK – RacioNet-Honvéd 10-11 (1-2, 3-4, 3-3, 3-2)
Gól:  Berta 2, Dobos 2, Hegedűs B. 2, Sántavy, Juhász-Szelei, Kovács O., Polovic, illetve Szivós 4, Gyárfás 3, Borsós, Simon A., Fazekas T., Fejő.

EBP Tatabánya – PannErgy-Miskolci VLC 5-11 (2-3, 2-4, 1-3, 0-1)
Gól: Regős, Szabó B., Francsics, Vuksanovics, Popovics, illetve Halek 3, Milicsics 3, Bowen 2, Vadovics V., Lukács Á., Misics

A csoport:

KSI SE – Debreceni VSE 7-12 (0-5, 2-3, 2-3, 3-1)
Gól: Zerinváry 2, Schmölcz 2, Bicskei, Marnitz M., Teleki, illetve Durik 5, Szőke 2, Müller, Tóth P., Kállay, Fekete G., Busillachi.

Metalcom-Szentes – VasasPlaket 6-11 (0-2, 2-2, 3-3, 1-4)
Gól: Somogyi 4, Reuten, Trkulja, illetve Steinmetz Á. 2, Babay 2, Marnitz G. 2, Njegovan 2, Bóbis 2, Koopman.

PVSK-Mecsek Fűszért – ContiTech-Szeged-Diapolo 5-13 (2-3, 1-3, 1-5, 1-2)
Gól: Gogov 2, Csacsovszky A., Macsi P., Kolozsi M., illetve Manhercz K. 4, Vukicevics 4, Kiss Cs. 2, Sedlmayer, Manhercz Á., Basara.

Szolnoki Dózsa-Közgép – A-Híd OSC-Újbuda 11-14 (1-4, 5-4, 3-3, 2-3)
Gól:  Younger 4, Pralinovics 2, Alekszics 1, Jansik D. 1, Kis G. 1, Mezei 1, Varga Dénes 1, ill. Bátori 3, Salamon 3, Nagy Á. 2, Brguljan 1, Gór-Nagy 1, Juhász 1, Kovács G. 1, Nikics 1, Zalánki 1