Kaproncai vereségével nem juthat tovább a Vác

A Praktiker-Vác idegenben 27-24-re kikapott vasárnap a Podravka Koprivnica együttesétől a női kézilabda Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában, így már biztosan nem juthat tovább.

Koprivnica

Januárban Vácott 28-28-as döntetlent játszott a két együttes úgy, hogy a második játékrész derekán nyolc találat volt a Podravka előnye, és még bő hat perccel a dudaszó előtt is 28-21-es vendég előny állt az eredményjelzőn, innen sikerült nagy hajrával egyenlítenie Herbert Gábor együttesének.

Kaproncán győzelemmel őrizhette volna meg reális továbbjutási esélyét a Vác, amely nem kezdett jól, a házigazda 6-5-ről 11-6-ra ellépett, és bár az első félidő hajrájában két találatra fel tudott zárkózni a vendég alakulat (11-9), pihenni négygólos különbséggel vonulhattak a felek.

Bentragadt az öltözőben a Vác a szünetben, támadásban pontatlanul játszott, ezt kihasználva 16-10-es előnyre tett szert a távolról sem ellenállhatatlanul játszó Podravka az egyedüliként remeklő Katarina Pandza vezérletével. A váci kulcsjátékosok sorra rontottak vagy rossz döntéseket hoztak, és a magyar klub hátul sem talált ellenszert a hazai támadásokra. A második félidő közepén ébredt a Vác, Kuczora Csenge vezérletével egy 3-0-s szériával megfelezte lemaradását (19-16), ám ennél már nem tudott közelebb zárkózni.

A váci részről egyedül jó teljesíményt nyújtó, ám a hajrára elfáradó Kuczora Csenge a mezőny legeredményesebbjeként 10 góllal zárt, Katarina Pandza hét találattal, Lucija Besen hét védéssel járult hozzá a Podravka sikeréhez.

Herbert Gábor, a Vác vezetőedzője

„Ha a csoportkör előtt kérdezik, azt mondom, ez papírforma-eredmény, de most van bennem némi hiányérzet. A kaproncaiak kicsit tapasztaltabbak, nemzetközi szinten is, talán ez jelentette a különbséget, a horvátok játéka nem volt annyira hullámzó, mint a miénk. A második félidő elejét sajnálhatjuk, mert a Podravka sem játszott üzemi hőfokon. A hibák megbüntetésében viszont fejlődnünk kell.”

Vereségével eldőlt, hogy az utolsó körrel a Vác számára véget érnek az európai kupaküzdelmek.

A dán Nykøbing Falster Håndbold 15-15-ös első félidő után három góllal kapott ki Norvégiában,

Női kézilabda Európa-liga

5. forduló

A csoport:

Podravka Koprivnica (horvát) – Praktiker-Vác 27-24 (13-9)
Koprivnica:
Besen, Galinec, Tucakovic 1 (kapusok), Delekovcan, Franusic 2, D. Kalaus 1, L. Kalaus 3, Mamic 4 (1), A. Pandza 1, K. Pandza 7, Popovic, Senvald 4, Simara 3, Vukovic, Vuljak, Zadravec 1.
Vác: Bukoszky, Csizmadia, Győri (kapusok), Ballai A., Ballai B. 2, Bánfai, Bordás 2, Csire 3, Csíkos 2, Ferenczy, Kovalcsik, Kovács 1, Kuczora 10 (4), Kurucz 1, Marincsák 1, Such 2.

Storhamar Elite Handball (norvég) – Nyköbing Falster Handbold (dán) 27-26 (15-15)