Karolina Pliskova legyőzte Halepet

Karolina Plisková 7:5, 6:1-re legyőzte Simona Halepet a Miamiban zajló WTA-torna elődöntőjében. A másik találkozón Ashleigh Barty szintén két szettben diadalmaskodott Anett Kontaveit felett.

Kontaveit remekül menetelt a miami tornán, s hasonlóan jól kezdte a Ashleigh Barty elleni elődöntőt is, hiszen rögtön a meccs elején brékelőnybe került. Sokáig nem tartott viszont a fór, az ausztrál azonnal ledolgozta hátrányát és ezt követően nem rontotta el szervagémjeit, ráadásul még kétszer játékot nyert fogadóként, így 6:3-mal övé lett a szett.

A második játszma is hasonlóan alakult, az észt ezúttal is brékelte ellenfelét, aki viszont két játékkal később egyenlített, majd miután hárított egy bréklabdát, újabb gémet nyert fogadóként. Barty saját szervái pedig voltak annyira stabilak, hogy második meccslabdáját értékesítve lezárja a találkozót, így az esőzésekkel szétszabdalt elődöntőből ő jutott a fináléba.

A másik ágon az idén pazarul teljesítő Karolina Pliskova csapott össze Haleppel. Az első szett még igencsak izgalmasra sikerült, hiszen a játszma közepén három bréket is láthattak egymás után a nézők. A román hölgy előnyben játszhatott, ám amikor 5:4-es vezetésnél kiszerválhatta volna a szettet, semmire elbukta játékát. A cseh utána vérszemet kapott, lávgémmel vette át a vezetést, majd fogadóként 7:5-tel fejezte be a játszmát.

Az eső persze ezúttal is számtalanszor közbeszólt, mely vélhetően Halepet zavarta meg jobban, hiszen a második felvonásban rögtön kettős brékhátrányba került. Emellett ráadásul visszabrékelni sem volt sok esélye, ugyanis az ötödik kiemelt 71%-ban ütötte be első szerváit, s 75%-ban nyerte is mögöttük a pontokat, így hamar kialakult az 5:1-es állás.

Ekkor jött egy újabb zuhé, de ez sem zökkentette ki Pliskovát, aki könnyedén szerválta ki a mérkőzést, így élete első Miami Open-döntőjére készülhet.

Ashleigh Barty és Karolina Piskova egymás elleni mérlege: 2-2, a cseh lány 12, míg az ausztrál teniszező 3 tornagyőzelmet aratott karrierje során. 2017-ben a wuhani negyeddöntőben Barty egy emlékezetees mérkőzésen 4:6, 7:6(3), 7:6(2) győzött, míg tavaly a US Openen Pliskova nyert 6:4, 6:4 arányban.