Késely Ajna döntős 800 méter gyorson

Molnár Dóra és Szabó-Feltóthy Eszter elődöntőbe jutott, Szabó Szebasztián azonban búcsúzott a dohai úszó-világbajnokság pénteki előfutamait követően. A délelőtti program végén Késely Ajna biztosította a helyét a 800 méter fináléjában.

Késely
Késely Ajna a női 1500 méteres gyorsúszás előfutamában a dohai vizes világbajnokságon. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyarok közül elsőként női 200 méter háton Molnár Dóra, majd Szabó-Feltóthy Eszter ugrott medencébe. Előbbi 2:11.35 perccel megnyerte futamát és a hatodik, utóbbi pedig 2:10.95-tel a negyedik idővel jutott az elődöntőbe.

„Jó volt bemelegítésnek, hogy úsztam a gyorsváltóban, bízom benne, hogy gyorsabb leszek a középdöntőben. Ez a februári világbajnokság elég korai, de eddig sikerült mindegyik úszásommal megközelíteni a legjobbamat, ezt szeretném megvalósítani a középdöntőben is” – nyilatkozott az MTI-nek a 17 éves Molnár, aki a 2022-es budapesti világbajnokságon „robbant be” azzal,  hogy a hetedik helyen végzett.

„Nem volt könnyű, de elég erőteljesnek éreztem ezt az úszást, megvolt a tempóm. Örülök a negyedik helynek, úgy érzem, maradt bennem a középdöntőre is. Pozitívan állok hozzá”

– mondta Szabó-Feltóthy.

Férfi 50 méter gyorson Szabó Szebasztián – aki 2022-ben hazai környezetben negyedik volt a sprintszámban – 22.32 másodperccel meglepetésre csak a 30. lett.

„Abból a szempontból nem történt semmi rossz, hogy technikailag minden rendben volt. Hogy miért volt ilyen lassú az úszásom, azt viszont nem tudom. Arra nyilván nem számítottam, hogy februárban itt fogok egyéni csúcsot elérni, de nem tudom, miért vagyok ennyire lassú. Most szeretnék hazamenni és azonnal folytatni az edzéseket, mert ennél csak jobb lehet” – mondta a futam után a 27 éves sprinter.

Késely Ajna 800 méter gyorson futamában a második helyen végzett, 8:32.88-as idejével pedig összesítésben a hatodik helyen bekerült a szombati fináléba.

„Nagyon örülök neki, hogy ilyen magabiztosan ment az úszás, főleg, mert egészségileg nem vagyok tejesen rendben. Boldog vagyok, hogy 2019 után újra vb-döntőben úszhatok”

– nyilatkozott Késely.

Nem indulhat a párizsi olimpia úszóversenyén a magyar férfi 4×200 méteres gyorsváltó

Az ötkarikás játékokra a Fukuokában rendezett tavalyi világbajnokság első három helyezettje kijutott, a fennmaradó 13 helyet az ottani, illetve a jelenleg zajló dohai vb időeredményei alapján lehetett megszerezni.

A magyarok Fukuokában a 15. helyen végeztek, Dohában nem álltak rajthoz, azonban az első futamban a litvánok, a másodikban pedig a görögök is megelőzték őket az ötkarikás rangsorban.

A 2022-es hazai rendezésű vb-n a Márton Richárd, Németh Nándor, Holló Balázs, Milák Kristóf összeállítású négyes – amely 2017-ben Indianapolisban junior világbajnok volt – még ötödikként zárt, azonban az olimpiai bajnok Milák kiválásával jelentősen meggyengült a staféta.