Késely Ajna és Márton Richárd bronzérmet szerzett Otopeniben

Márton Richárd 200 méter pillangón, míg Késely Ajna 1500 méter gyorson szerzett bronzérmet az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság pénteki napján.

Márton Richárd
A későbbi harmadik helyezett Márton Richárd a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjében a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopeniben. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Márton Richárd az előfutamban, majd a középdöntőben is inkább csak tartalékolt, taktikázott, mert a pálya szélén szeretett volna úszni, így a 7-es rajtkövet szerezte meg magának.

A fináléban Márton erősen kezdett, a táv felénél harmadik volt, az utolsó 50-et negyedikként kezdte meg és végül nagy hajrával bronzérmesként zárt.

„Tegnap volt 125 méternél egy hiba, ezt kielemeztük és kijavítottuk. Az edzőm, Virth Balázs azt üzente nekem otthonról, hogy a hajrám legyen olyan, mint a római Európa-bajnokságon, ez ki is jött, de nem tudtam, hogy bronzérem lesz belőle, mert nem láttam a túloldalt”

– mondta az MTI-nek a futam után Márton.

Hozzátette, úgy, hogy edzésmunkából érkezett, ráadásul a múlt hétvégén még az Egyesült Államokban versenyezett, ez egy jó eredmény.

A 24 éves magyar versenyző 1:52.12 idővel csapott célba, ezzel a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte a romániai kontinensviadalon.

A számot a svájci Noe Ponti nyerte 1:49.71 perces idővel.

Férfi 200 m pillangó, Európa-bajnok:

Noe Ponti (Svájc) 1:49.71 perc
2. Alberto Razzetti (Olaszország) 1:50.10
3. MÁRTON RICHÁRD 1:52.12

Késely Ajna országos csúccsal bronzérmes 1500 méter gyorson

Késely Ajna
A későbbi harmadik helyezett Késely Ajna a női 1500 méteres gyorsúszás döntőjében. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Késelynek az előfutamban sikerült legyőzni régi riválisát, Simona Quadarellát, és előzetesen bízott abban, hogy a fináléban is meg tudja majd szorongatni az olasz úszót, ugyanakkor a francia Anastasiia Kirpichnikova győzelmét szinte biztosra lehetett venni.

A finálé hasonlóképpen alakult, mint 800 méteren, Kirpichnikova és Quadarella ellépett Késelytől, aki viszont a mezőny maradék részét utasította könnyedén maga mögé, és így ment ez a bő negyedórás verseny végéig.

A 22 esztendős magyar versenyző 15:51.34 idővel csapott célba – 2021-es saját, 15:55.69-es rekordját adta át a múltnak -, ezzel duplázott a romániai kontinensviadalon, amelynek szerdai versenynapján 800 méter gyorson is harmadik volt.

A szám másik magyar úszója, a 18 éves Flück Nóra 16:03.42 perces egyéni csúccsal az ötödik lett – eddigi legjobbja 16:10.86 volt.

Női 1500 m gyors, Európa-bajnok:

Anastasiia Kirpichnikova (Franciaország) 15:20.12 perc
2. Simona Quadarella (Olaszország) 15:37.05
3. KÉSELY AJNA 15:51.34
…5. FLÜCK NÓRA 16:03.42

Késely Ajna
A harmadik helyezett Késely Ajna a női 1500 méteres gyorsúszás döntője után. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Komoróczy Lora Fanni hatodik 50 méter háton

A 17 esztendős magyar versenyző az elődöntőből óriási egyéni csúccsal (26.47), élete legjobbjából több mint két tizedet faragva került karrierje első egyéni fináléjába felnőtt világversenyen.

A döntőben már nem tudott tovább javulni a fiatal úszó, aki így 26.59-cel hatodikként csapott célba, a számot a hollandok kiválósága, Kira Toussaint nyerte 25.82-vel.

„Bevallom őszintén, titkon reménykedtem benne, hogy valahogy be tudok jönni az éremre. Próbáltam ebből kihozni a maximumot, nem tudom, hogy ez most sikerült-e, túl vagyok rajta”

– értékelt az MTI-nek csalódottan Komoróczy.