Két góllal nyert a Siófok KC

A Siófok KC házigazdaként 24-22-re legyőzte a Vác csapatát a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Siófok
Fotó: Németh András / Sonline

Úgy indult a találkozó, hogy sima hazai diadalt hoz a tizennegyedik fordulóból elhalasztott összecsapás, miután a tizenegyedik percben már 6–1 állt az eredményjelzőn. A folytatásban azonban, lépésről, lépésre közelítettek a váciak a riválisukhoz, ám utolérni csak a huszadik és a negyvenkettedik percben tudták a balatoniakat, ám a fordítás már nem jött össze nekik.

A mérkőzésen amúgy mindkét fél ugyanannyiszor, szám szerint negyvenszer próbálkozott, igaz, az SKC hatvan, míg a Vác ötvenöt százalékos hatékonysággal.

A hazaiaknál Dejana Milosavljevic nyolc, a túloldalon Kuczora Csenge kilenc gólt szerzett.

Női kézilabda NB I

14. forduló:

Siófok KC – Praktiker-Vác 24-22 (16-13)
Siófok:
Csapó, Herczeg, Rajcic (kapusok), Abdourahim, Debreczeni-Klivinyi 4, Juhász, Kajdon 5, Kojic, Lakatos, Mavsar 4 (3), Milosavljevic 8 (3), N’diaye, Sirián, Such 3, Török.
Vác: Bukovszky, Csizmadia, Pásztor (kapusok), Ballai A., Ballai B. 3, Bánfai 1, Diószegi 3, Ferenczy 1, Helembai 2, Kovalcsik, Kovács A., Kuczora 9 (1), Kurucz, Marincsák 2, Pálffy, Schatzl Nat. 1.

1.  Győri Audi ETO KC           23 22   –   1  750-514  44 pont
 2.  FTC-Rail Cargo Hungaria     21 18   2   1  687-500  38
 3.  Motherson Mosonmagyaróvár   21 14   2   5  637-552  30
 4.  DVSC Schaeffler             20 14   2   4  584-503  30
 5.  Alba Fehérvár KC            20  9   3   8  505-538  21
 6.  MTK Budapest                21  9   2  10  570-548  20
 7.  Siófok KC                   20  9   2   9  548-536  20
 8.  Praktiker-Vác               21  9   2  10  555-554  20