Két magyar bronzérem a szlovéniai sportlövő GP-n

Két magyar bronzérem született a szlovéniai Ruséban zajló 10 méteres sportlövő Grand Prix szombati napján.

Tátrai-Fejes
Tátrai-Fejes Miklós

A férfiak légpisztoly versenyszámában Tátrai-Fejes Miklós végzett a harmadik helyen 219.1 körrel. A 2022-ben Európa-bajnoki bronzérmet nyert magyar versenyző a hatodik helyen kvalifikálta magát a fináléba, miután az alapversenyben 579 kört lőtt.

A számot a szlovák Juraj Tuzinsky nyerte meg 243.7 körrel, második lett a bolgár Kiril Kirov 239.8 körrel.

A nőknél légpisztolyban Major Veronika lett bronzérmes 219.8 körrel (az alapversenyben 570 kört lőtt, és ezzel nyolcadikként jutott a döntőbe), Fábián Sára Ráhel az ötödik, Sike Renáta a hatodik helyen zárt. Előbbi az alapversenyben 575 kört teljesített és harmadikként lett finalista, utóbbi a hetedik helyen jutott a döntőbe 570 körrel.

A számot a görög Anna Korakaki nyerte meg 243.1 körrel, a második helyen az örmény Elmira Karapetyan végzett 239.6 körrel. Pénteken a junioroknál légpuskában Rácz Áron aranyérmes lett, miután nemcsak a döntőben, de az alapversenyben is a legjobbnak bizonyult. Utóbbiban kiváló eredményt, 628.5 kört teljesített.

Pénteken a junioroknál légpuskában Rácz Áron aranyérmes lett, aki nemcsak a döntőben, hanem az alapversenyben is a legjobbnak bizonyult.

Forrás: Hunshooting.hu

Mészáros Eszter és Major Veronika kimagaslóan lőtt a Honvéd 75 Kupa második napján