Két meglepetés után Medvegyev – Thiem döntő a tenisz vb-n

Teniszben, az ATP-világbajnokság elődöntőjének második meccsén is meglepetés született! A spanyol Rafael Nadal három szettben kikapott az orosz Danyiil Medvegyevtől.

Medvegyev vesztett állásból fordított Nadal ellen (fotó: AFP)

Az ATP-világbajnokság szombati első elődöntőjében az osztrák Dominic Thiem hatalmas csatában, a harmadik szettben, rövidítésben győzte le az 1. helyen kiemelt szerb Novak Djokovicsot. Ezzel már eldőlt, hogy idén új világbajnokot avatnak, mert a még versenyben maradtak korábban még nem győztek.

A másik elődöntőben, a 2. helyen rangsorolt spanyol Rafael Nadal és az orosz Danyiil Medvegyev mérkőzésén az első szettben Nadal 4:3-as vezetésig egyik játékos sem veszítette el a saját adogatójátékát. Igaz, a spanyolnak három bréklabdát is hárítania kellett. Ezután viszont Medvegyev elbukta a szerváját – Nadal az első bréklehetőségét kihasználta és 6:3-mal be is húzta a játszmát.

A második játszmában Nadal idén először kapott ki úgy, hogy az első játszmát megnyerte, a harmadikat pedig már könnyebben megnyerte Medvegyev, aki tavaly győzelem nélkül zárta a londoni vb-t, vasárnap viszont döntőt játszhat Dominic Thiem ellen.

TENISZ, ATP-VILÁGBAJNOKSÁG (LONDON)
ELŐDÖNTŐ
Danyiil Medvegyev (orosz, 4.)–Rafael Nadal (spanyol, 2.) 3:6, 7:6, 6:3
KORÁBBAN
Dominic Thiem (osztrák, 3.)–Novak Djokovics (szerb, 1.) 7:5, 6:7 (10–12), 7:6 (7–5)