A ZTE két góllal legyőzte a Fehérvárt

A Zalaegerszeg hajrában szerzett gólokkal 2-0-ra legyőzte a címvédő Fehérvárt a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Fotó: Katona Zoltán/ZAOL

A találkozó elején Ikoba rövid sarokra tartó lövését fogta Kovácsik, majd Nego lőtt fölé a másik oldalon. Kiegyenlített volt a találkozó, Babati és Ikoba indulhatott a kapu felé, de nem jutott el helyzetig a ZTE FC, a visszatámadásból Hodzic lövését tolta ki a zalai kapus, Demjén Patrik.

A 35. percben Hodzic lövését blokkolta Szépe, a kipattanót Nego nyete a hosszú oldalra, ám a labda a kapufát találta el, majd Demjén kezében landolt.

A 44. percben aztán Hodzic dolgoztatta meg Demjént, s nem si volt ez rossz próbálkozás. Helyzetek tehát akadtak az első félidőben, a gól viszont váratott magára.

A szünetben a ZTE cserélt, Bedi Bence érkezett Fanos Katelaris helyére. Ikoba rögtön a kezdés után lőtt fölé, a ZTE csapatán látszott, hogy igyekezett előnyhöz jutni, de persze ez volt a kupavédő Fehérvár FC szándéka is.

A második játékrész derekán kettős cserével frissített Joan Carrillo, a vendége mestere, érkezett a pályára Houri és Futács, de nem sok változás történt. A vendégek többet kezdeményeztek, a ZTE viszont bízhatott volna a gyors megindulásaiban, de nem igazán sikerült ezeket jól kivitelezni. Így érkezett el a hajrá, amikor Hodzic életerős lövését fogta Demjén. Márton Gábor, az egerszegiek vezetőedzője is kettős cserét hajtott végre: Radó András mellett egy a 19 éves Hegedüs Olivér érkezett a pályára.

A 83. percben Radó még azt reklamálta, hogy büntetőt érően szabálytalankodtak vele szemben, a labda játékban maradt és a bal oldalon feltűnő Hegedűs remekül tekert középre, ahol érkezett Ikoba, aki magasra ugorva, 6 méterről fejelt a kapuba (1-0).

A 87. percben jobb oldali beadás után Ikoba csúsztatott a labdába, a hosszún érkezett Hegedűs Olivér, aki 4 méterről helyezett a kapuba (2-0).