Kétgólos fehérvári siker a MOL Ligában

AVS_DABA Fehérvár hazai pályán 4-2-re legyőzte a Dunaújvárost a jégkorong MOL Liga keddi játéknapján.

Kevés esemény jellemezte a megyei rangadó első perceit, inkább mezőnyjátékot szemlélhettünk, a kapusoknak kevés dolga akadt. A  8. percben aztán Tóth G. szerzett szemfülesen korongot a saját térfelén, végigrobogott a pályán, és nagyszerűen kilőtte a hosszú oldalt (1-0). Egy apró védelmi rövidzárlat nyomán különösebb előzmény nélkül egyenlített a DAB, Busbacher csúsztatta át a korongot Kalnins lábai között egy saját harmadbeli korongvesztés után.

A 18. percben Grieve csodásan tálalt a nagy rössel érkező Holmberg elé, aki elementáris erejű bombával jeleskedett (2-1).

A 41. percben em túl erősre sikerült lapos lövése Kalnins mammutjáról pont Milan elé pattant, aki átcsúsztatta a gólvonalon a korongot (2-2).

A 48. percben Grieve szerzett korongot a félpályánál, miközben a DAB cserélt, Holmberggel kapura törtek, ám Duschek védeni tudott. A kipattanót Holmberg begyűjtötte, és lehetetlen szögből ráütötte a hálóőr testére, amely róla a kapuba pattant. (3-2)  Klasszismegoldás egy klasszisjátékostól. Duscheket kisvártatva csak a kapuvas mentette meg. A fáradni látszó újvárosiak részéről Milan állt ki két percre, egy ügyes kombináció végén pedig Krogh pókhálózta ki a felső sarkot (4-2).

Tyler Dietrich: „Úgy gondolom, hogy remekül kezdtünk, az első harmad igen jól sikerült. Folyamatosan hangsúlyozzuk a srácoknak, hogy jobban kell kezdenünk a meccseket, különösen itthon, ahol már több pontot elhullajtottunk ennek hiánya miatt. A korong bedobásakor készen kell állnunk – ez ma így is volt. A második harmadban visszaesett a teljesítményünk és a hozzáállásunk, emberelőnyben voltunk az elején, eimatt talán kissé lazítani kezdtünk, a Dunaújváros pedig fokozatosan feljavult. Voltak tehát ma hullámhegyek és -völgyek, ennél egyenletesebb teljesítményt várok el, de jól kezdtünk és a végére feljavultunk, ez örömteli.”

Lee Gilbert: „Furcsa mérkőzés volt, három nagy hibát követtünk el, ők pedig kihasználták ezeket. Ez a különbség a mi csapatunk közt, amelyik szenved, és az ő csapatuk között, amelyik jó formában van. Remekül felkészített együttes a Fehérvár AV19, éltek az esélyeikkel, mi viszont nem a mieinkkel. Adódtak gólhelyzeteink, de kihagytuk ezeket. Tyler remek munkát végez, bármelyik csapattal felveszik a versenyt a ligában, a Miskolccal és a MAC-cal is. Gratulálok a győzelmükhöz, remélem, a folytatásban is sikeresek lesznek, én a magam részéről szurkolok nekik.”

MOL Liga:

Fehérvár AV19 – Dunaújvárosi Acélbikák 4-2 (2-1, 0-0, 2-1)
Gól: Tóth Gergő (8.), Mitchell Holmberg (18., 48.), Devon Krogh (56., emberelőnyben), ill. Philip Busbacher (12.), Garrett Milan (41.)

Corona Brasov – SC Csíkszereda 2-6 (0-2, 0-1, 2-3)
Gól: Virág Csanád (42., emberelőnyben), Mihály Árpád (60.), ill. Kirils Tambijevs (4., 47., 50.), Péter Róbert (5., 38.), Moldován Ervin (47.)

1.  MAC Budapest             39 27   4   3   5 193- 95  92 pont
2.  DVTK Jegesmedvék         39 26   6   2   5 180-103  92
3.  Fehérvár AV19            39 21   3   3  12 139-114  72
4.  UTE                      40 13   7   4  16 114-114  57
5.  Debrecen                 40 15   3   5  17 118-129  56
6.  Ferencváros              39 15   2   4  18 134-143  53
7.  SC Csíkszereda           38 11   5   5  17 110-135  48
8.  Dunaújvárosi Acélbikák   41 10   2   5  24 101-142  39