Kétgólos hátrányban az FTC-Rail Cargo Hungaria

Az elmúlt kiírásban döntős, friss kupagyőztes Ferencváros saját közönsége előtt 30-28-ra kikapott a Brest Bretagne együttesétől a női kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásában, a negyeddöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

Simon Petra
Simon Petra. Fotó: Micheller Szilvia

A BL-ben még versenyben lévő együttesek közül a legjobb formában lévő érkezett Érdre: a francia bajnokságot százszázalékos mérleggel vezető Brest 21 tétmérkőzés óta veretlen, legutóbbi vereségét éppen Magyarországon, a Debrecen vendégeként szenvedte el még október végén. Az eddigi négy egymás elleni találkozó mérlege is óvatosságra inthette az – NB I-et ugyancsak hibátlan teljesítménnyel vezető – FTC-t, ezekből ugyanis három francia sikerrel zárult, és csupán egyszer nyert a magyar klub.

A szombati mérkőzésen Allan Heine vezetőedző Tomori Zsuzsanna és Kukely Anna játékára nem számíthatott.

A rá jellemző jó védekezéssel kezdte a találkozót a Brest, miképp a Ferencváros is hatékony volt hátul, Janurik Kinga többször szépen védett, ám az első negyedóra után 6-4-re a francia együttes vezetett. A riválisban a – nyártól már a Ferencvárost erősítő – Valerija Maszlova nyújtott kiváló teljesítményt, aki ötször volt eredményes a szünetig. A hazaiak pedig, akik azt is elbírták, hogy Klujber Katrin nem lőtt gólt a pihenőig, így is fordítani tudtak és egygólos előnnyel várhatták a második játékrészt.

Ennek eleje a francia gárdáé volt, amely 4-0-s sorozattal indított és visszavette a vezetést (16-18). A kézsérülése után a Magyar Kupa múlt hétvégi négyes döntőjében visszatért Andrea Lekic vezérletével tartotta a lépést a Ferencváros. Ennek köszönhetően szoros eredménnyel érkeztek a felek a záró öt perchez, melynek kezdetén egyenlített a fővárosi alakulat (27-27).

Az utolsó percekben labdaszerzéseire alapozva két gyors gólt is szerzett a vendég gárda, amely az utolsó percre fordulva még eggyel vezetett, és támadhatott a kétgólos sikerért, de elhibázta befejezését. A zöld-fehérek a hátralevő 22 másodpercben az egyenlítésért támadhattak, de egy újabb bresti labdaszerzés és az ezt követő üres kapus találat azt eredményezte, hogy idegenben kétgólos hátrányt kellene majd lefaragnia az FTC-nek.

A meccs legeredményesebbjeként Maszlova hat találattal vette ki részét a vendégek sikeréből, ferencvárosi részről Lekic és Angela Malestein egyformán ötször volt eredményes.

EHF kézilabda Bajnokok Ligája

A negyeddöntőbe jutásért, első mérkőzés:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Brest Bretagne (francia) 28-30 (15-14)
Andrea Lekic 9, Angela Malestein 5, Emily Bölk 3, Simon Petra 3, Klujber Katrin 3, Márton Gréta 2, Dragana Cvijic 2, Kovács Anett 1, ill. Valerija Maszlova 9, Jenny Helen Carlson 5, Audrey Dembélé 4, Kouyaté 3, Cabral Barbosa 3, Toublanc 2, Lassource 2, Foppa 2.

Vasárnap a DVSC Schaeffler az elmúlt három esztendő győztesét, a norvég Vipers Kristiansandot fogadja, a negyeddöntőben ennek a párharcnak a továbbjutójára a legutóbb bronzérmes Győri Audi ETO vár.

Forrás: MKSZ / MTI