Kétgólos hátrányból felállva, hosszabbításban nyert a DVTK

A DVTK Jegesmedvék két harmadot követően még kétgólos hátrányban volt, mégis hosszabbításos sikert aratott Nagymihályban a szlovák jégkorongligában. Az Erste Ligában az éllovas Csíkszereda fölényes győzelmet, a címvédő Ferencváros pedig szűk sikert aratott. A Hydro Fehérvár AV19 idegenben 6-3-ra győzött Grazban.

Részegh Tamás győztes találata a Nagymihály ellen. Fotó: Tóth Krisztián/DVTK

A miskolci együttes egymást követő második találkozóját nyerte meg a Tipsport ligában, miután kedden a magyar csapatok összecsapásán, hazai jégen 4-1-re legyőzte a MAC Újbudát.

Marcel Rodman, a DVTK Jegesmedvék vezetőedzője: „Küzdelmes mérkőzés volt, az első harmadban jól játszottunk, de mondhatjuk, hogy egy átlagos harmad volt. Azonban a második játékrészben egyértelműen jobb volt az ellenfelünk, lekorcsolyáztak minket. Ezek után viszont a karakterünknek, a csapategységnek és néhány remek egyéni teljesítménynek köszönhetően visszajöttünk a meccsbe és meg is tudtuk azt fordítani. Büszke vagyok a csapatra, minden győzelmet meg kell becsülnünk, egy ilyen rangos kupa megnyerését pedig főleg. Én a teljes képet nézem, ezért az volt fontos számomra, hogy legyen karakterünk és szerezzünk bajnoki pontokat, ez így is lett. Tovább kell mennünk ezen az úton, vasárnap újabb fontos meccsünk következik. Köszönjük a szurkolóknak a támogatásukat!”

A MAC Újbuda 7-3-ra győzött hazai jégen a Poprad ellen.

Tipsport Liga:

HK Dukla Michalovce (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 2-3 (1-0, 1-0, 0-2, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Linet (7., 40.), ill. Beach (41.), Vandane (48.), Részegh (61.)

MAC Újbuda-HK Poprad (szlovák) 7-3 (2-2, 2-1, 3-0)
Gól: Brance Orban (12.), Garát (13.), Szigeti A. (26.), Tomás Klempa (29., 59.), Bodó (49.), Stretch (54.), ill. Leclerc (9.), Mlynarovic (14.), Palocko (31.)

Gálázva nyert a Csíkszereda, szenvedve a Ferencváros

Az éllovas Csíkszereda fölényes győzelmet, a címvédő Ferencváros pedig szűk sikert aratott a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján.

Az erdélyi gárda 10-2-re ütötte ki a vendég és sereghajtó Hokiklub Budapestet.
A fővárosi zöld-fehérek – akik a hétvégén bravúrt végrehajtva veretlenül nyerték csoportjukat a Kontinentális Kupában – a Fehérvári Titánokat fogadták, és az 57. percben döntötték el a kilencgólos összecsapást.

Erste Liga:

Sport Club Csíkszereda (román)-Hokiklub Budapest 10-2 (1-0, 4-1, 5-1)
Corona Brasov (román)-Gyergyói HK (román) 2-1 (2-0, 0-1, 0-0)
Dunaújvárosi Acélbikák-UTE 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
FTC-Telekom – Fehérvár Titánok 5-4 (2-1, 1-1, 2-2)

Grazban nyert a Fehérvár

A Hydro Fehérvár AV19 idegenben 6-3-ra legyőzte a Graz együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján.

A székesfehérvári együttes négy perccel a második harmad vége előtt még 3-1-es hátrányban volt, ám a dudaszónál már 4-3-as vendégelőny állt a kivetítőn.
A záró harmadban már irányítása alatt tartotta a meccset a magyar csapat, amely aztán újabb két gólt szerezve magabiztossá tette a sikerét.

EBEL:

Moser Medical Graz99ers (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 3-6 (1-1, 2-3, 0-2)
A Fehérvár gólszerzői: Yogan (10.), Erdély (38.), Timmins (40., 40.), Lehtonen (43.), Szita (55.)

Forrás: dvtk.eu/MTI