Kétgólos hátrányból fordított a MAC

A MAC hazai pályán tízgólos mérkőzésen győzte le a Gyetva csapatát a szlovák jégkorongliga alapszakaszának szerdai játéknapján. A DVTK Jegesmedvék saját közönsége előtt kikapott a Dukla Trencín együttesétől.

Fotó: Pórszász Áron

Az első hat percben Zuzin kétszer is eredményes volt, kisebb gödörbe taszítva ezzel a hazaiakat. Azonban a MAC Újbudát ez nem törte meg és szépen lassan ledolgozták a hátrányt a fiúk, sőt, a harmad végére meg is fordították az állást.

Előbb a csapatkapitány Pozsgai Tamás bombázott messziről a hálóba, majd emberhátrányban ugrott ki Majoross Barnabás és mivel csak szabálytalanul tudták megállítani, büntető következhetett. Ezt CJ Stretch elképesztő precizitással és hidegvérrel értékesítette.
A harmad végén Sofron István lőtt kiugrásból szép gólt (3-2).
.
Josh Pitt a 35. percben növelte a hazai előnyt,erre hamar jött Fekiac válasza, így maradt az egygólos különbség.

A záró harmad hatodik perce gyetvai egyenlítést hozott, emberelőnyben Gaspar húzta el a kapu előtt a korongot, majd lőtte be. Ekkor azonban újból megrázta magát a MAC, előbb CJ Stretch, majd Tomás Klempa is beköszönt (6-4).

Sikerével az újbudai együttes pontszámban beérte, és jobb gólkülönbségének köszönhetően meg is előzte riválisát a tabellán.

A DVTK Jegesmedvék saját közönsége előtt kikapott a Dukla Trencín együttesétől. A miskolciak sorozatban ötödször maradtak alul a trencséni csapattal szemben.