Kétgólos hátrányból fordítva nyert a Fehérvár

A Fehérvár AV19 saját közönsége előtt kétgólos hátrányból fordított és győzött 4-2-re a sereghajtó Villach ellen az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján.

Fotó: Soós Attila

Közepes tempóval kezdődött a Villach elleni találkozó, melyen vezetőedzőnk továbbra sem számíthatott Arttu Luttinen és Sofron István játékára. Az első komolyabb helyzetre a második perc végéig kellett várni, amikor Sarauer lendületből célozta meg a kaput, míg a másik oldalon Pollastrone egy védelmi hibát kihasználva lőhetett, ám a kísérlet fölé ment. A harmad vége előtt 30 másodperccel lendületből érkeztek a vendégek, amikor Felix Maxa csúsztatta be a játékszert az első sarokba, (0-1) illetve Stipsiczet is kiállították a bírók, így nemcsak egygólos villachi vezetéssel, de osztrák létszámfölénnyel kezdődött a középső etap.

A vendégektől Goumas, Alderson, illetve Alexander Lahoda került helyzetbe, végül utóbbi ütötte át a pakkot Carruth lábai között, ezzel kettőre növelve a fehérmezesek előnyét (0-2). Nem kellett sokat várni a Fehérvár AV19 válaszára, Down szabálytalansága után fórban Kuralt keresztpasszát Andrew Sarauer juttatta a villachi ketrecbe (1-2). Alig két perccel később Mike Caruso bombájába ért bele Erdély Csanád, aki egyenlíteni tudott (2-2).

Öt perc volt hátra a találkozóból, amikor Timotej Sille indulhatott meg, és egy kapushibát kihasználva a hosszú felsőbe lőtte játékszert (3-2). Nem állt le Gerhard Unterluggauer együttese, a vezetőedző lehozta kapusát, de Schlacher és Pelech lehetőségei is kimaradtak, és üres kapura Eric Meland talált be, ezzel 4-2-es hazai siker született péntek este a Raktár utcában.

EBEL:

Fehérvár AV19-EC Panaceo VSV (osztrák) 4-2 (0-1, 2-1, 2-0)
Gól: Sarauer (27.), Erdély (30.), Sille (55.), Meland (60.), ill. Maxa (20.), Lahoda (26.)

Forrás: fehervarav19.hu