Kétgólos hokivereség Lengyelországban

A májusi elitvilágbajnokságra hangoló magyar jégkorong-válogatott 4-2-re kikapott Tychyben a házigazda lengyel csapattól csütörtöki felkészülési mérkőzésen.

kétgólos

Kevin Constantine szövetségi kapitány alakulata a felkészülés korábbi szakaszában divízió I/B-s, azaz harmadosztályban szereplő csapatokkal találkozott Miskolcon, az ukránoktól kétszer kikapott, a japánokkal szemben pedig egy-egy győzelem és vereség volt a mérleg.

Most – és jövő héten Nagy-Britanniában – divízió I/A-s válogatottakkal találkoznak a magyarok.

Az első harmadban hiába játszott mezőnyfölényben a vendéggárda, a veszélyesebb helyzetek a hazaiak előtt adódtak, az éppen Lengyelországban légióskodó Bálizs Bencének volt több bravúrja, míg emberelőnyben az oldalhálót sikerült eltalálni. A szünet előtt azonban a semleges harmadban eladott koronggal Pawel Zygmunt lódult meg, és szólóból Bálizs lepkés kesztyűje alatt a hálóba lőtt.

A második játékrész elején emberelőnybe kerültek a hazaiak – sőt, közel fél percig dupla fórba -, ám ezt kivédekezte a rivális. Az NHL-es draftlistára frissen felkerült Hadobás Zétényt kente szabálytalanul palánkra Krystian Dziubinski, ám ahogy kiegészült a lengyel alakulat, éppen a csatár lőtt ismét Bálizs bal karja alatt a kapuba.

Megzavarodott a magyar válogatott, sok volt ekkor a hiba, ám amikor kikerült a hullámvölgyből, újra jöttek a helyzetek. A hazaiak honosított kapusa, John Murray egyszer nagyon szemtelenül, flegmán a lába között passzolt társához.

A záró harmadot jól kezdte a magyar csapat, előbb az őrizetlenül hagyott Nagy Gergő villámgyors csuklómozdulattal lőtt a jobb felső sarokba, majd egy percre rá Fejes Nándor távolról, takarásból egyenlített. Később Nagy Gergő gáncsolás miatt kiült, és ezt bravúros mozdulattal gólra váltotta a házigazda: Bálizs az első lövést még bottal hárította, ám a felperdülő pakkot Dziubinski a levegőből a hálóba ütötte.

A hajrában lehozta kapusát Constantine, ám mivel Mihály Ákos a büntetőpadon ült, ezért nem volt létszámfölény, Grzegorz Pasiut pedig az üres kapuba lőtt.

„A srácok ma nagyot küzdöttek végig annak ellenére, hogy nem úgy alakult a találkozó, ahogy elterveztük. Le kell vonnunk a tanulságokat ebből a mérkőzésből, amelynek célja az volt, hogy megtaláljuk a megfelelő embereket a megfelelő helyekre” – értékelt a magyar szövetségnek Kevin Constantine, aki kiemelte, hogy együttese a harmadik harmadban 2-0 után visszajött a mérkőzésbe. „Mindemellett kaptunk pár felesleges büntetést, ezeket a jövőben orvosolnunk kell, és akkor rendben leszünk”.

Lengyelország-Magyarország 4-2 (1-0, 1-0, 2-2)
Zygmunt (18.), Dziubinski (26., 49.), Pasiut (59.), illetve Nagy G. (46.), Fejes (47.)

A két együttes pénteken Bytomban ismét megmérkőzik.

Forrás: MJSZ / MTI

Hokitavasz: Kanada ellen érik a magyarországi nézőcsúcs