Kétszáz perc felett! Maratoni női teniszcsaták

Évek óta egyre élesebbek a profi női teniszezők összecsapásai, ráadásul annak ellenére, hogy csak két nyert játszmáig tartanak a mérkőzések, mégis egyre hosszabbra nyúlik egy-egy kiélezett párharc.

HADDAD MAIA
Beatriz Haddad Maia idén már három maratoni mérkőzést játszott

A női teniszezők világszervezete (WTA) idén már 51 olyan találkozót számolt össze, ahol a döntő játszmába torkolló csaták három óránál hosszabbra nyúltak.

Az 51. maratoni mérkőzést a lausanne-i torna elődöntőjében Bondár Anna és Elisabetta Cocciaretto vívta. Az olasz játékos az első játszmát 5:1-es vezetésről bukta el, majd a második játszmában 1:3-mas hátrányból állt fel. Cocciaretto végül 3 óra 34 perc alatt 6:7(2), 7:6(6), 7:5 arányban nyert Bondár Anna ellen.

A magyar játékos Madridban Ana Bogdan ellen 3 óra 1 percig volt a pályán, a román játékos 4:6, 6:4, 7:6(2) arányban nyert.

A világelső Iga Swiatek Wimbledonban a 4. fordulóban kényszerült 3 óra 3 perces mérkőzésre Belinda Bencic ellen. A lengyel játékos két meccslabdát hárított és karrierje során először kényszerült két rövidítésre egy játszmában 6:7(4), 7:6(2), 6:3.

A budapesti elődöntőben a lucky loser Marija Timofejeva, aki akkor a világranglistán mindössze 246. volt 7:6(5), 3:6, 6:3 arányban 3 óra 11 perc alatt nyert Nadia Podoroska ellen. A 19 éves orosz lány végül tornagyőzelemmel zárt a Római Teniszakadémián.

A Roland Garros elődöntőjében Karolina Muchova 3 óra 13 perc alatt 7:6(5), 6:7(5), 7:5 arányban nyert Arina Szabalenka ellen.

Camila Giorgi Birminghamben emlékezetes mérkőzést vívott Venus Williams ellen, a szabadkártyával induló amerikai játékos a döntő játszmában 5:2-re vezetett, ám az olasz játékos rövidítésre mentette a szettet és végül 8-6-ra megnyerte a tiebreaket. A találkozó 3 óra 17 percig tartott.

Miamiban Giorgi és Kaia Kanepi mind a három játszmája rövidítésbe torkollott, az olasz lány az első szettben 5:2-re, a másodikban 4:2-re, míg a harmadikban 5:0-ra is vezetett, de észt ellenfele mindig ki tudott egyenlíteni. Három óra 32 perc alatt a végeredmény 7:6(4), 6:7(4), 7:6(4) lett.

2023-ban 14 olyan női találkozó volt, ami 200 percnél tovább tartott

Egy minutummal volt rövidebb Darja Kaszatkina és Julia Gabher harmadik körös összecsapása Rómában. Az orosz teniszező hiába kezdett 3:0-val, a második szett elvesztése után a döntő játszma rövidítésbe torkollott, amit Kaszatkina nyert meg 7-2-re. A találkozó 3 óra 19 percig tartott.

A wimbledoni 3. fordulóban Leszja Curenko 5 meccslabdát hárított Ana Bogdan ellen, 4:6, 6:3, 6:6 után a döntő szett rövidítését 20-18-ra nyerte meg az ukrán teniszező. A Grand Slam tornák leghosszabb tiebreakje 37 percig, míg a teljes mérkőzés 220 percig tartott.

Beatriz Haddad Maia vonzza a bajt

A brazil játékos Abu Dzabiban Julija Putyinceva ellen volt 3 óra 13 percig vol a pályán, 6:4, 6:7(5), 7:6(4). Dubajban Sorana Cirstea két meccslabdát hárított Haddad Maia ellen, végül 3 óra 29 perc alatt 4:6, 7:6(7), 7:5 arányban nyert a brazil teniszező ellen.

A római negyeddöntőben Anhelina Kalinyina  6:7(2), 7:6(6), 6:3 arányban 3 óra 41 perc alatt múlta felül Beatriz Haddad Maiát.

Meg ennél is tíz perccel tovább tartott a Roland Garros 4. fordulójában Beatriz Haddad Maia és Sara Sorribes Tormo összecsapása. Ezúttal a brazil teniszező hagyhatta el győztesen a pályát, Haddad Maia 3 óra 51 perc alatt 6:7(3), 6:3, 7:5 arányban győzött, a Roland Garroson 1968 óta ez volt a harmadik leghosszabb ideig tartó női találkozó.