Kétszeri hosszabbítás után döntős a Csíkszereda, magyar bajnok a Ferencváros

A Csíkszereda lesz a Ferencváros ellenfele a jégkorong Erste Liga döntőjében, miután az elődöntő hatodik mérkőzésén pénteken kétszeri hosszabbításban legyőzte a vendég Újpestet, ezzel az FTC 22 év után magyar bajnok lett.

Az erdélyi együttes 3-2-es előnyről várhatta az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc hatodik találkozóját.

A fordulatos mérkőzésen a vendégek 1-0-ra és 3-1-re is vezettek, a harmadik harmadban azonban már a Csíkszeredánál volt az előny 4-3-nál. A lila-fehérek hosszabbításra mentették az összecsapást, amelyet válogatott hátvédjük, Varga Arnold eltiltás miatt kihagyott.

A négy a négy elleni hosszabbítás első húsz perce nem hozott döntést, azonban a mérkőzés 85. percében a magyar válogatott Becze Tihamér eldöntötte a találkozót és a párharcot.

Az erdélyiek 2013-ban jutottak legutóbb fináléba a regionális nemzetközi sorozatban, amelynek első mérkőzésén kedden rendezik Pesterzsébeten.

Az Újpest búcsújával eldőlt, hogy az FTC-Telekom a 2018/19-es idény magyar bajnoka, 22 év után.

Erste Liga, elődöntő, 6. mérkőzés:

Sport Club Csíkszereda (román)-UTE 5-4 (1-2, 2-1, 1-1, 0-0, 1-0), kétszeri hosszabbítás után
Gól: Gecse Hugó (11.), Vadim Krasznoszlobocev (32.), Radim Valchar (40.), Andrej Taratuhin (47.), Becze Tihamér (85.)ill. ill. Andrej Hebar (10., emberelőnyben), Anze Ropret (20., emberelőnyben), Peter Huba (24., emberelőnyben), Kocsis Ferenc (48.)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot a Csíkszereda nyerte 4-2-re.