Kettős emberhátrányban összeomlott a DEAC

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának szerdai játéknapján a Dunaújvárosi Acélbikák és az FTC-Telekom is degenben győzött, míg az UTE hazai jégen fontos győzelmet aratott a DEAC ellen.

Fotó: Szűcs Attila/UTE

A nap rangadóján Hetényi Zoltánt már az első harmadban megdolgoztatta az UTE, ám a kapus jól védett, a 17. percben pedig a DEAC előnybe került Izacky góljával. A második felvonás elején Sikorcin viszonylag gyorsan egyenlített, és bár az előző játékhét legjobbjának választott Kovács Bronson emberelőnyből ismét a vendégeket juttatta vezetéshez, ez egy percig sem tartott, mert Szalma is betalált. A meccs derekán az Újpest nagy esélyt kapott, ugyanis kettős emberelőnyben támadhatott – Németh 2+2 percet kapott, majd Silló és Kovács is leült -, és ezt ki is használta: Hebar és Varga is betalált 37 másodpercen belül.

A DEAC a harmadik harmad elején szinte egyhuzamban négy percig játszhatott fórban, de ezzel nem tudott élni, az UTE viszont rögtön betalált emberelőnyből, ismét Sikorcin volt eredményes. A hajrára még kapott egy lehetőséget a debreceni gárda Hebar kiállításával, amely után lehozták a kapust is, de hiába volt a 6 a 4 elleni játék, korongvesztés után Nagy Nilan belőtte a hatodik újpesti gólt.

A két csapatnak ez volt a harmadik idei meccse, és eddig mindegyiken hazai siker született. Az UTE sorozatban harmadszor nyert, és nagyot lépett a dobogó felé, a debrecenieknek pedig négymeccses győztes szériájuk ért véget.

A listavezető Ferencváros 6-2-es diadalt aratott idegenben a Hokiklub Budapest felett.

A Dunaújvárosi Acélbikák – amelynek finn vezetőedzőjét, Antti Karhulát hétfőn menesztették – Borbás Gergely irányításával háromszor is kétgólos előnyre tett szert a Schiller-Vasas vendégeként, ám végül csak hosszabbításban tudta megszerezni a győzelmet.

Erste Liga:

UTE-DEAC 6-2 (0-1, 4-1, 2-0)
Gól: Ladislav Sikorcin (24., 55., a másodikat emberelőnyben), Szalma Zsolt (27.), Andrej Hebar (32., kettős emberelőnyben), Varga Arnold (32., kettős emberelőnyben), Nagy Nilan (60., emberhátrányban), ill. Jakub Izacky (17.), Kovács Bronson Zoltán (26., emberelőnyben)

Fehérvári Titánok-EV Vienna Capitals II (osztrák) 4-5 (1-1, 2-3, 1-1)
Gól: Dézsi Bence (20., kettős emberelőnyben), John James Lewis (21.), Almási Márk (33.), Madácsi Benedek (60., emberelőnyben), ill. Filip Hedberg (2., 26.), Sacha Bauer (27.), John David Satmark (39.), Richard Schlögl (55., emberhátrányban)

Schiller-Vasas HC – Dunaújvárosi Acélbikák 4-5 (1-3, 1-1, 2-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Szlama Dániel (12., 33., emberelőnyben), Pápa Márton (56., kettős emberelőnyben), Fliszár Zalán (57., kettős emberelőnyben), ill. Oula Uski (9., emberelőnyben), Martin Saluga (10., emberelőnyben), Henrich Jabornik (18., emberelőnyben), Joonas Huovinen (32.), Azari Zsolt (62., emberelőnyben)

Hokiklub Budapest – FTC-Telekom 2-6 (0-2, 2-2, 0-2)
Gól: Lévai Máté (29.), Szécsi Patrik (38., emberelőnyben), ill. Nagy Gergő (14., 15., 45.), Braden Walls (32., emberelőnyben), Hardi Richárd (38.), Boros Dániel (42.)

1.  FTC-Telekom                 21 15   4   2   –  97-46  55 pont
2.  Sport Club Csíkszereda      21 15   1   1   4 103-69  48
3.  Corona Brasov               21 11   4   –   6  80-61  41
4.  DEAC                        20 12   1   2   5  81-58  40
5.  UTE                         19  9   3   3   4  74-54  36
6.  Dunaújvárosi Acélbikák      18  8   1   1   8  76-64  27
7.  Gyergyói HK                 20  7   1   2  10  61-73  25
8.  Fehérvári Titánok           19  5   2   2  10  70-77  21