Kettős győri győzelem

Az ETO FC és a Gyirmót FC is 2-1-re nyerte meg a kisalföldi rangadókat vasárnap a labdarúgó NB II 17. fordulójában.

A Gyirmót FC 2-1-re nyert a Mosonmagyaróvár ellen. Fotó: Mészáros Mátyás/Kisalföld

A Soproni Városi Stadionban a vendég ETO FC Győr már az első félórában kétgólos előnyre tett szert, a hazaiak még az első játékrészben megszerezték a szépítő találatot, ám a Soproni VSE a második félidőben nem tudott kiegyenlíteni.

A Gyirmót FC stadionjában Szépe János találatával a Mosonmagyaróvár jutott vezetéshez. A 25. percben a felvidéki Dominika Sandal egyenlített ki, a játékrész végén Kiss Máté büntetőből állította be a 2-1-es végeredményt. Várhidi Péter a második félidőben pályára küldte Kószás Krisztiánt és Kapacina Valért is, ám az MTE nem tudott kiegyenlíteni.

Az élen a helyzet változatlan: vasárnap az MTK, a Kisvárda és a Vác FC is egyaránt 2-0 arányban győzött.

Budafokon a 32 éves Csizmadia Csaba duplázott a Szolnoki MÁV FC ellen, a kisvárdai Vári Barnabás a gyulai illetőségű Szeged-2011 ellen szerzett két gólt a Grosics Gyula Akadémián.

Merkantil Bank Liga NB II, 17. forduló:

Soproni VSE-ETO FC Győr 1-2 (1-2)
Gól: Horváth Péter (43.), ill. Nagy Ádám (7.), Gyagya Attila (30.)

Gyirmót FC Győr-Mosonmagyaróvár 2-1 (2-1)
Gól: Dominik Sandal (25.), Kiss Máté (45+1., 11-es), ill. Szépe János (13.)

Budaörs-Vác FC 0-2 (0-1)
Gól: Kákonyi Dániel (5.), Tóth Gergely Csaba (59.)

Budafoki MTE-Szolnoki MÁV FC 2-1 (2-0)
Gól: Csizmadia Csaba (17., 45.), ill. Tóth László (55., 11-es)

Szeged 2011-Kisvárda 0-2 (0-1)
Gól: Vári Barnabás (45., 55.)

Kazincbarcika-BFC Siófok 0-2 (0-0)
Gól: Elek Bence (55.), Hídvégi Sándor (57.)

MTK Budapest-ZTE FC 2-0 (0-0)
Gól: Vass Patrik (79.), Talabér Attila (84.)

Nyíregyháza Spartacus-Békéscsaba 1912 Előre 4-1 (1-0)
Gól: Kártik Bálint (10.), Pekár László (47.), Kesztyűs Barna (54.), Csilus Tamás (90+4.), ill. Szélpál Norbert (55.)

Soroksár SC-FC Csákvár 0-0

Dorogi FC-Ceglédi VSE 0-0