Kettős győzelemmel jutott főtáblára a PEAC

Az NKA Universitas PEAC az idegenbeli 80-63-s sikert követően szerdán 72-64-re győzött a görög Lefkada ellen a női kosárlabda Európa Kupa selejtezőjében, ezzel a főtáblára jutott.

Lackó Sára, Chelsea Kelana Nelson és Csényi Anna. Fotó: FIBA

A PEAC három perc alatt 10-0-ra lépett el, amivel összesítésben már 27 egység volt az előnye. Időkérés után a vendégek is megszerezték első találatukat. A folytatásban őrizte kétszámjegyű előnyét a PEAC. 10 perc után 19-8 állt az eredményjelzőn. A második szakasz elején Sarok és Kiss 23-8-ra módosították az állást.

A félidő utolsó öt percébe 30-18-ról fordultak a csapatok. A Niki Lefkadas gárdájának a nagyszünethez közelítve akadt az egyetlen komolyabb felzárkózása: 32-26-nál megfelezték a hátrányukat. Csirke Ferenc időkéréssel rendezte a sorokat és így a félidőre egy 6-2-es futással visszaállt a jelentősebb differencia. Az első 20 percben a PEAC a 31 mezőnykísérletéből 15-öt értékesített, közte hat triplát.

A  harmadik etapot is Sarok és Kiss találatai indították pécsi részről. Ekkor már gyorsan nőtt a különbség, nem volt egy súlycsoportban a két gárda. Három perc elteltével 50-30-nál 20 pontos vezetést ünnepelhetett a lelkes szurkolósereg.

Két kulcsjátékosa nélkül is nagy kedvvel és motiváltan játszott a PEAC. Eközben a riválisnál az elmúlt évadot Cegléden töltő Dominique McBryde-ot leszámítva nem volt klasszis teljesítmény. A harmadik negyed hajrájában már a pécsiek fiatalja Laczkó Sára is megszerezhette első pontjait nemzetközi porondon.

Az utolsó 10 percnek 58-40-ról vágtak neki a csapatok. Nem volt kérdés a továbbjutó kiléte. Az utolsó hat percben 65-44 után 10-0-s futással szépítettek a vendégek. Ezen sorozat végén jó pillanatban érkezett Wentzel Nóra triplája, ami a pécsiek 10. sikeres hárompontosa volt a találkozón.

A győztes hazai együttesben Wentzel Nóra 21, Sarok Nikolett és Kiss Virág pedig egyaránt 14 ponttal zárt.

Az EK selejtezőjében a PEAC mellett a Ludovika-FCSM Csata indult, amely a svéd Umeát az első hazai összecsapáson 77-62-re legyőzte. A visszavágót csütörtökön rendezik.