Kettős győzelemmel jutott tovább az FTC

A Ferencváros kettős győzelemmel jutott tovább a férfi kézilabda Európa-liga selejtezőjének első fordulójából, mivel 38-22-re nyert a román CS Minaur Baia Mare ellen a vasárnapi visszavágón.

Az NB I-ben legutóbb negyedik helyezett FTC keretéből ezúttal is Bohács Sándor és Török Ádám hiányzott. A házigazdák remekül kezdték a szinte tét nélküli visszavágót, és bár a válogatott Nagy Bencéről már a meccs elején letépték a mezt, ez nem törte meg a lendületét, és tíz percen belül négyszer volt eredményes.

Bobély Ádám ezúttal is bravúrosan védett, így a románok hiába kértek időt, egy hatos gólsorozat végén a Ferencváros már 13-6-os előnyben volt, és ekkor a két tapasztalt válogatott játékos, Lékai Máté és Balogh Zsolt még pályára sem lépett.

Még az első mérkőzés végeredményének ismeretében is meglepő volt, hogy a visszavágón már az első félidőben meghaladta a különbség a tíz gólt (19-8), de a magyar csapatban mindenki jól teljesített és motivált volt, az ellenfélnél pedig senki nem nyújtott kiemelkedőt.

A második felvonásban sem változott a játék képe, Balogh Zsolt és Bujdosó Bendegúz találataival az FTC tovább növelte a különbséget. Pordán Bálint egy súlyos szabálytalanság következtében azonnal piros lapot kapott, sőt a játékvezető a kék lapot is felmutatta neki, így az eset a fegyelmi bizottság elé kerül. A hazai mezőnyjátékosok közül csak Füzi Dániel nem szerzett gólt, Nagy Bence hét, Bujdosó öt, Ónodi-Jánoskúti Máté és Balogh Zsolt pedig négy-négy találattal zárt, Borbély hat, Győri Kristóf pedig nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez.

Az FTC múlt szombaton, a párharc első mérkőzésén 36-27-re győzött Nagybányán. A második kör sorsolása kedden délelőtt lesz, az onnan továbbjutó csapatok a csoportkörbe kerülnek.

A Magyar Kupa-ezüstérmes Fejér-B.Á.L. Veszprém a selejtező második körében kapcsolódik be a küzdelmekbe. A bajnoki bronzérmes Balatonfürednek nem kell selejtezőt játszania, a csoportkörben kezdi meg szereplését.

Férfi kézilabda Európa-liga

Selejtező, 1. forduló, visszavágó:

Ferencvárosi TC-CS Minaur Baia Mare (román) 38-22 (19-9)
FTC:
Borbély, Győri (kapusok), Balogh 4, Bognár 3, Bujdosó 5, Csörgő 1, Debreczeni 1, Füzi, Imre 3, Kovacsics 2, Lékai 3, Mikita 1, Nagy B. 7, Ónodi Jánoskúti 4, Pordán 2, Prainer 2.
Baia Mare: Buzogány, Terekhov (kapusok), Bera 3, Bugulet, Busecan, Cabut 6, Cip, Fotache, Iordachi 1, Kotrc 1, Nagy R. 2, Pop 3, Ratkovics 1, da Silva Mollino 3, Vujics 2, Vujovics.

Továbbjutott: a Ferencváros kettős győzelemmel, 74-49-es összesítéssel.

Forrás: Fradi.hu / MTI