Kettős győzelemmel negyeddöntős a Veszprém

A Telekom Veszprém kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután házigazdaként 39-30-re nyert az északmacedón Vardar Szkopje ellen a nyolcaddöntő csütörtöki visszavágóján.

A veszprémi Manuel Strlek gólöröme a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott Telekom Veszprém – Vardar Szkopje visszavágó mérkőzésen a Veszprém Arénában. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A hazaiak keretéből Lékai Máté, Gasper Marguc, Nikolaj Markussen és Rasmus Rauge Schmidt hiányzott.

A 14 gólos veszprémi sikerrel zárult első meccs miatt a visszavágó sokáig egy jó iramú felkészülési mérkőzésre hasonlított. A csapatok nem védekeztek keményen, alig szabálytalankodtak, és szinte minden támadást góllal fejeztek be.

Az első negyedórában két 3-0-s sorozatot is produkált a Veszprém (9-6), amelynek vezetőedzője, David Davis egyszerre öt játékosát is lecserélte, hogy mindenki lehetőséget kaphasson.

A szerb Petar Nanadic remekül irányította csapatát, a beállóknak és az átlövőknek is több tiszta lövőhelyzetet teremtett, és mivel ők kihasználták a ziccereket, a szünetben 20-15-re vezettek.

A második félidőben a Vardar játékán már meglátszott a tét nélküliségen kívül az is, hogy autóbusszal tette meg a több mint 900 kilométeres utat Veszprémig. A hazaiak előnye egy 4-1-es sorozattal tovább nőtt, a meccs kétharmadánál már tíz gól volt a két együttes között. Az északmacedónok egy 5-1-es sorozattal válaszoltak, és a hajrában is hullámzóan alakult az eredmény. A Veszprém végül kilenc találattal nyert.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Danyiil Siskarjov és Andreas Nilsson volt hat-hat góllal.

A két csapat 22. egymás elleni tétmérkőzésén a veszprémiek öt vereség és négy döntetlen mellett 13. alkalommal győztek.

David Davis: „Örülök, hogy elértük a negyeddöntőt, ez is volt a célunk. Szerettünk volna ma is jól játszani, és ez sikerült is. Ebben a 60 percben jól teljesítettek a játékosok, csak jó szavakkal illethetem őket. Sok sikert a Vardarnak a jövőben. Nagyon örülünk, hogy folytathatjuk a sorozatot. Reméljük, hogy szépen lassan a Szurkolók is visszatérhetnek a lelátóra, és együtt örülhetünk a hasonló győzelmeknek.”

Omar Yahia: „Örülök a csapatnak, jól játszottunk mindkét meccsen. Nagy tiszteletet mutattunk a Vardar felé, nyerni akartunk ma is. Szerettünk volna jó hangulatot teremteni az öltözőben a közelgő Magyar Kupa négyes döntő előtt. Mindig nyerni szeretnénk és jobbak lenni nap mint nap.”

A párharc első mérkőzését egy héttel ezelőtt 41-27-re nyerte meg idegenben a Veszprém, amely a legjobb nyolc között a francia HBC Nantes együttesével találkozik május 12-én és 19-én.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

Nyolcaddöntő, visszavágó:

Telekom Veszprém-Vardar Szkopje (északmacedón) 39-30 (20-15)
Veszprém: Cupara, Corrales (kapusok), Manaszkov 2, Jahja 3, Moraes 3, Tönnesen 4, Nilsson 6, Ligetvári, Strlek 5, Blagotinsek, Siskarjov 6, Nenadics 3 (1), Mahé 2, Lukács, Maqueda 3, Borozan 2.
Szkopje: Risztovszki, Kizics (kapusok), Sevaljevic 4, Walczak 2, Jagurinovszki 1, Sztoilov, Dimitrioszki, Georgievszki 3, Dissinger 1, Jotic 1, Kalaras, Gadza 2, Cupic 4 (2), Gyibirov 5 (1), Vekic 2.

Lövések/gólok: 59/39, illetve 52/30
Gólok hétméteresből: 1/1, illetve 3/3
Kiállítások: 2, illetve 8 perc

Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 80-57-es összesítéssel.

Aalborg Handbold (dán)-FC Porto (portugál) 27-24 (10-9) (összesítésben 56-56, idegenben szerzett több gólall az Aalborg jutott tovább)
Lomza Vive Kielce (lengyel)-HBC Nantes (francia) 31-34 (13-15) (összesítésben 58-56 a Nantes javára)
HC Meskov Breszt (fehérorosz)-HC Motor Zaporozsje (ukrán) 30-23 (16-8) (összesítésben 60-55 a Breszt javára)