Kettős vereség a női kosárlabda Euroligában

Angel McCoughtry dob kosárra. Fotó: fibaeurope.com

A Győr sima vereséget szenvedett az orosz Dinamo Kurszk otthonában szerdán a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában. Az Uniqa Sopron hazai pályán tíz ponttal kikapott a francia ESBVA-LM csapatától.

A forduló előtt a csoportban a Győr egy győzelemmel és öt vereséggel a hetedik helyen állt, míg a favorit Kurszk veretlenül vezette a csoportot.
A magyar csapat az első negyedben még remekül tartotta magát, ám a házigazda oroszok előnye a második felvonásban már tíz pont fölé nőtt (34-21).

A nagyszünet után felzárkózott a Győr (48-43), de a fordításra nem volt esélye, mert ezt követően csupán négy pontot szerzett a harmadik játékrészben, amelynek végére az addigi legnagyobb különbség alakult ki (65-47).

A negyedik negyed a korábbiaknál is nagyobb hazai fölényt hozott.
Völgyi Péter vezetőedző együttese egy hét múlva a cseh USK Prahához látogat.

Női kosárlabda Euroliga

A csoport, 7. forduló:

Dinamo Kurszk – CMB Cargo UNI Győr 90-55 (20-17, 24-20, 21-10, 25-8)
Kurszk: Angel McCoughtry 22/9, M. Vadejeva 22, Ogwumike 9, A. Cruz 8, Kirillove 7/3, Prints 7/3, Levcsenko 6, Ciao 4, Vidmer 4, Doroseva 1.
Győr:
KIESEL 8, Laklóth 6/6, Simon Zs. 2, HRUSCAKOVÁ 15/3, GOREE 10. Csere: Lihtarovics 7/3, Varga Zs. 2, Török Á., Kovács V. 4, Simon A. 1.

Olivia Epoupa. Fotó: fibaeurope.com

Tíz ponttal kapott ki a Sopron

A magyar bajnok a tabella ötödik helyén 3/3-as győzelmi mérleggel várta az összecsapást, míg az ESBVA-LM – teljes nevén Entente Sportive Basket Villeneuve d’Ascq Lille Métropole – hasonló mérleggel állt, csak jobb kosárkülönbségével előzte meg a Sopront.

Az előző forduló óta Sterbenz László vezetőedző csapatában súlyos térdsérülést szenvedett a svéd Binta Drammeh, akinek helyére a két év után visszatérő Shenise Johnson érkezett, ő azonban egyelőre nem volt a szerdai keretben.

Az első negyedben a vendégek hét ponttal elléptek (6-13), de a Sopron fordított, és a szünetben éppen hét ponttal vezetett (24-17). A második játékrész is hullámzóan alakult, ugyanis a hazaiak 33-24-es előnyét követően nem sokkal már a franciák álltak jobban négy ponttal (35-39).

Az ESBVA csapata – amely 2015-ben megnyerte az Európa Kupát, tavaly pedig döntőt játszott az EK-ban – a harmadik és a negyedik periódusban már nem engedte ki kezéből a vezetést, így magabiztosan kosárlabdázva megnyerte a mérkőzést.

A Sopron egy hét múlva a lengyel Polkowicét fogadja.

A jelenleg félidőben járó csoportkör végén az első négy továbbjut a negyeddöntőbe, az ötödik és hatodik az Európa Kupában folytatja, az utolsó két együttes pedig befejezi szereplését.