Kettős vereséggel búcsúzott az MTK

Az MTK kettős vereséggel búcsúzott a női kézilabda Európa-liga selejtezőjében, mivel 34-29-re kikapott a dán Herning-Ikast otthonában a második forduló szombati visszavágóján.

Koronczai Petra négy gólt szerzett

Az első meccs elvesztése ellenére sem tett le a továbbjutás kiharcolásáról a magyar csapat, amely remekül kezdett, de 4-1-es vezetése után ellenfele pontosabban támadott és némileg hatékonyabban védekezett. A dánok fordítottak (9-7), a szünetben pedig döntetlen volt az állás.

A második félidőben is jól tartotta magát az MTK, de elhibázott támadásainak többségét gyors lerohanással és góllal büntette a Herning-Ikast. A találkozó háromnegyedénél a magyar női válogatott szövetségi kapitányi posztját is betöltő Golovin Vlagyimir vezetőedző időt kért, mert csapata nehezen boldogult a hazaiak felállt védőfalával. A rövid pihenő sem használt a vendégeknek, a folytatásban gyorsan eldőlt, hogy az előzetesen is esélyesebbnek tartott Herning-Ikast kettős győzelemmel jut a csoportkörbe, és végül öt találattal nyert.

Golovin Vlagyimir: – Végig becsülettel küzdöttünk, de a mérkőzés végére elfáradtunk, és győzött a rutin.

A dánok múlt vasárnap 34-27-re győztek a párharc budapesti első mérkőzésén.

Női kézilabda Európa-liga selejtező

2. forduló, visszavágó:

Herning-Ikast HB (dán)-MTK Budapest 34-29 (12-12)
Gól: Tyra Axnér 5, Stine Ruscetta Skogrand 4, Naja Nissen Kristensen 4, Sonja Frey 4, Line Mai Nørgaard Hougaard 4, Lindqvist 3, Petersen 3, Brandt 2, Bakkerud 2, Scaglione 1, Johansen 1, Iversen 1, ill. Pál Tamara 6, Marincsák Nikolett 5, Koronczai Petra 4, Dakos Noémi 4, Kekezovity Anna 3, Kürthi Laura 2, Juhász Eszter 2, Sallai Nikolett 1, Bánfai Kíra 1.

Továbbjutott: a Herning-Ikast, kettős győzelemmel (68-56)